Міністр оборони стурбований скрутним матеріальним становищем молодих офіцерів


Серед 25 осіб, які записалися на прийом до глави оборонного відомства, 7 чоловік клопотали про отримання житла, 5 військовослужбовців наполягали на звільненні з лав Збройних Сил України, 3 чоловіка звернулися у зв’язку з бажанням поліпшити своє пенсійне забезпечення, решта звернень стосувалася виплати компенсацій, працевлаштування, поновлення на навчанні тощо.

Слід зазначити, що Анатолій Гриценко був дуже стурбований збільшенням кількості офіцерів, які не бажають продовжувати військову службу, мотивуючи це скрутним матеріальним становищем. Наприклад, старші лейтенанти Юрій Данець і Руслан Чучін, які мають вищу юридичну освіту, наполягали на звільненні, оскільки грошове забезпечення у 820 гривень не дає їм можливості орендувати житло та утримувати сім’ї. У той же час вони просили Міністра оборони звільнити їх за скороченням або реформуванням, щоб залишитися у черзі на отримання житла та зберегти інші пільги.

Анатолій Гриценко в тривалій бесіді спробував переконати Юрія і Руслана в необхідності продовжити військову службу, адже армія зацікавлена в таких фахівцях, як вони. Однак офіцери не змінили свого рішення.

У зв’язку з цим глава оборонного відомства звернувся до присутніх на прийомі журналістів з побажанням більше уваги приділяти соціально-побутовим умовам служби офіцерів, особливо тих, хто нещодавно закінчив вищі військові навчальні заклади і має потрібні для Збройних Сил спеціальності.

“ Треба більше писати про те, що молоді офіцери, за якими майбутнє нашої армії, не можуть прожити на ті кошти, що дає їм держава, - наголосив Міністр оборони. – Щоб Міністр фінансів, Прем’єр-міністр, Президент нарешті зрозуміли, що лейтенант з вищою освітою, який виконує відповідальні завдання, має отримувати грошове забезпечення хоча б не менше, ніж його колеги з інших силових структур. І якщо цього не забезпечити зараз, то невдовзі вся молодь з армії звільниться”.Bookmark and Share