ПОКОЛІННЯ, ПОРОДЖЕНЕ СВОБОДОЮ


За словами голови Одеського осередку “Молодої Просвіти” Юрія Демедюка, до того прямий стосунок мають практичні позитивні наслідки після вирішення політичної кризи в Україні кінця 2004 року. Вони стосуються, в першу чергу, свободи слова, розвитку і підтримки державними інститутами української культури у всіх її проявах. Найголовнішим здобутком мирного закінчення тих подій стало народження нової генерації молодих людей у всіх містах і регіонах України, які, бачачи помилки старшого покоління, представленого в політиці, винесли для себе важливі уроки.

Перш за все, вважає Ю. Демедюк, не можна ставитись до людей в залежності від їх політичних уподобань; по-друге, потрібно вміти слухати опонента і знаходити у його судженнях раціональне зерно; по-третє, необхідно знаходити консенсус всюди, де діалог чи дії направлені на здобуток кращого результату, де йдеться про інтереси всього українського народу.

Таким чином, для молодих просвітян Одеси не має значення, за кого ти голосував, чи хто тобі з політиків різного рівня імпонує, головне – це добра справа, якісні зміни на краще.

– Наскільки мені відомо, Одеський осередок “Молодої Просвіти” було зареєстровано в середині жовтня. Що вже зроблено, і які маєте плани на майбутнє? – запитую у Юрія.

– Відверто кажучи, купу часу зайняло оформлення реєстраційних і післяреєстраційних документів, однак, ще не будучи зареєстрованими, молоді просвітяни виконали дуже велику роботу, втілюючи в життя акцію “Просвіта – освіті”. Це включало в себе розповсюдження в школах Одеси та регіону, не побоюсь цього слова, фантастичних видань мультимедійних компакт-дисків з історії та української літератури тощо, а також плакатів як унаочнених посібників для класів української мови та літератури. Тепер ми вже є ініціаторами проведення щомісячно літературних вечорів молодих український поетів, поетес і прозаїків, які відбуватимуться постійно в галереї Одеської “Просвіти” на Пушкінській, 19.

– Маючи такі плани, що, на Вашу думку, є основною перепоною на шляху їх здійснення?

– Я тут не можу сказати чогось нового, незнаного. Для всіх діючих громадських організацій основна проблема одна й та сама – брак фінансів для здійснення того, що задумано. Безперечно, цю проблему треба усувати чим швидше, тим краще, адже українське суспільство, лишаючись в переважній своїй більшості толерантним і демократичним не виживе без громадських організацій, які направляють свої дії на зміни вже сьогодні і на перспективу найближчих років.

– Ваш осередок намітив для себе плани на наступний рік?

– Як я вже відзначив, задуманого – маса, тому перелічу лише дещо: організація і проведення щорічно Молодіжного освітньо-наукового форуму, перший з яких за темою “Концепції розвитку гуманітарної освіти в Україні”, фестивалі молодих митців, музичні свята.Bookmark and Share