Освічені дівчата схильні до пияцтва


Результати дослідження опублікувала британська газета Daily Telegraph з посиланням на один з медичних журналів.

Згідно з даними дослідження, серед жінок після 40 спостерігається зворотна тенденція: схильність до надмірних зловживань алкоголем у менш освічених жінок у 2-7 разів вища, ніж в освічених жінок.

У 23 роки піддавалися частим зловживанням алкоголю 18% жінок і 36% чоловіків, у 33 — 13% жінок і 28% чоловіків, у 42 — 14% жінок і 31% чоловіків.

Таку статистику, на думку дослідників, пояснити просто: жінки з нижчим рівнем освіти, як правило, народжують дітей у двадцять з лишком, а тому утримуються від надлишкового вживання алкоголю.

З чоловіками справа інша: поза залежністю від віку, менш освічені чоловіки на 63% більше піддані пияцтву, ніж освічені.

Одна з авторів дослідження, співробітниця лондонського Інституту дитячого здоров’я Барбара Джеффріс вивчала звички 11,5 тис. британських чоловіків і жінок, що народилися одного тижня в березні 1958 року. Британців просили розповісти, скільки і як часто вони пили, коли їм було 23, 33 і 42 роки.

Дослідження класифікує як “надмірне” вживання за один раз десяти і більше одиниць алкоголю (це приблизно дорівнює 5-ом кухлям пива або 5-ом великим келихам вина) для чоловіків семи і більше (3,5 кухлям пива або 3,5 великих келихів вина) — для жінок.

Відповідно до результатів опитування, у 23 роки часто зловживали алкоголем 18% жінок і 36% чоловіків, у 33 — 13% жінок і 28% чоловіків, у 42 — 14% жінок і 31% чоловіків.

- Наше дослідження демонструє, що рівень пияцтва залишається високим протягом усього життя. Це стосується не тільки підлітків і молоді трохи за двадцять. Ми дослідили, що серед сорокалітніх багато п’є, кожен 3-ій чоловік і кожна 7-ма жінка, - сказала Джеффріс.Bookmark and Share