У зв'язку зі станом здоров'я велику кількість призовників зарахували до резерву


Відкриваючи захід начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Кириченко зорієнтував аудиторію на те, щоб звітуючі відійшли від формального аналізу проблем призову і запропонували своє бачення їх розв’язання.

Так, у своєму виступі начальник Головного управління особового складу Генерального штабу ЗС України генерал-майор Анатолій Пушняков повідомив, що у минулому році на військову строкову службу було призвано близько 64 тисяч юнаків.

“План призову було виконано на 100%. У порівнянні з 2005 роком, у 2006 році було призвано в 1,5 рази менше юнаків. Тобто об’єктивно створювалися передумови для більш якісного відбору призовників. Але, на жаль, через низькі якісні характеристики призовників за станом здоров’я, освітою та морально-психологічними показниками реального перелому в питаннях якісного відбору призовників у 2006 році не сталося”, - зазначив генерал-майор Анатолій Пушняков.

Як він додав, через ці проблеми велику кількість призовників було зараховано до так званих резервних списків. Для 22 тисяч осіб призов взагалі було скасовано, ще більше - 85 тисяч юнаків ухиляються від військової служби.

Крім того, у 2006 році протягом перших місяців строкової служби достроково було звільнено за станом здоров’я 144 військовослужбовці. Такі дані навів у своєму виступі голова Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України Василь Михайлець.

На його переконання, це сталося із-за слабкої роботи військових комісаріатів під час проведення “приписки” молоді, незнання ними всебічних, особливо, медичних характеристик молоді.

“Для виправлення цієї ситуації військовим комісаріатам необхідно тісніше співпрацювати з місцевими адміністраціями, вимагаючи, зокрема, й того, щоб лікарсько-профілактична робота з молоддю наповнювалася конкретним змістом”, - зазначив Василь Михайлець.

Також, як зазначалося під час зборів, виправити ситуацію у кращій бік стане можливо після нещодавніх змін до наказу Міністра оборони України щодо визначення придатності юнаків до військової служби за станом здоров’я. По-перше, нововведеннями скасовано систему ступеневості в оцінці придатності до військової служби. Як відомо, донедавна було чотири ступені, за якими “стояло” близько 1,5 тисячі захворювань. Відтепер система оцінки має лише два показники: “придатний” та “не придатний”. Крім того, зміни до наказу значно зменшують кількість призовників. Зокрема, юнак, який одного разу був визнаний не придатним до військової служби, більш не постане перед призовною комісією.

Як зазначив генерал-майор Анатолій Пушняков, щоби система працювала буде суттєво підвищено вимоги до обліку та добору призовного контингенту.

“На сьогодні, як показали перевірки, у звітах з цих питань є чималі розбіжності. Зокрема, чи не найпоширенішим порушенням є необґрунтоване заниження ступеня готовності того чи іншого призовника до військової служби, причому нерідко без будь-яких медичних документів. До речі, у минулому році загалом по системі військкоматів було порушено 27 кримінальних справ, чимала частка серед яких - за хабарництво”, - повідомив генерал-майор Анатолій Пушняков.

У своїх виступах тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Ігор Федоров та начальник штабу – перший заступник командувача військ Західного оперативного командування генерал-лейтенант Віктор Тютюнников детально проаналізували стан комплектування військ контрактниками.

Як констатували доповідачі, минулий рік мав слабкішу динаміку у цьому питанні, ніж 2005-й. Зокрема, у Сухопутних військах другий контракт уклали лише 36,7% військовослужбовців, у той час як 48% розірвали першу угоду, не вислуживши її термін. Основні причини такої ситуації – мала конкурентність служби за контрактом на ринку праці із-за невеликого грошового забезпечення військовослужбовців-контрактників, повільні темпи вирішення житлової проблеми контрактників та неякісний добір претендентів в облвійськкоматах та територіальних центрах комплектування.

“Щодо контрактників є рішення Президента України і воно виконується. Процес професіоналізації армії - незворотний, а тому слід зробити все, зокрема, й на етапі добору, щоб війська поповнювалися якісним контингентом. Виконання цього завдання – “візитка” кожного військкомату”, - наголосив, підбиваючи підсумки зборів, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Сергій Кириченко.

Крім цього, начальник Генерального штабу зупинився й на питаннях підготовки резервістів та налагодження чіткої роботи мобілізаційної системи, а також акцентував увагу військових комісарів на важливості забезпечення вчасної передачі пенсійних справ військових пенсіонерів до Пенсійного фонду України.

Bookmark and Share