В Ужгороді вчора презентували “Модель муніципальної молодіжної політики”


6 лютого в Ужгородіській міськраді за ініціативи Ужгородської МГО “ФРІ” відбулася презентація Всеукраїнської акції №1 для регіональних молодіжних та студентських лідерів „Дізнайся”. Обласний центр Закарпаття став уже дванадцятим містом України, де в рамках акції була представлена „Модель молодіжної муніципальної політики”. На презентації в Ужгороді були присутні лідери міських і обласних молодіжних, громадських та політичних організацій (ЗОО Молодіжний Союз „Наша Україна”, Спілка молодих соціалістів, МГО „Українська народна молодь”, ЗОО Конгрес Українських Націоналістів, ЗОГО „Мегасоціум”, УМГО „Фундація Регіональних Ініціатив”, ГО „Вестед”, УНП, Закарпатська обласна Спілка молодих державних службовців тощо), представники мас-медіа та місцевої влади.
Програма викликала неабияке зацікавлення у присутніх. В ході її представлення розробником Вадимом Георгієнком (м. Одеса) та координаторм ініціативної групи Дмитром Козонаком (м. Херсон), час від часу формат презентації плавно перетікав у формат „двостороннього” спілкування, цікавих дискусій та обговорення, що є яскравим свідченням того, що почуте та побачене не залишило учасників заходу байдужими. Не зважаючи на те, що презентація тривала понад 3 години, багато молодих людей, а також (що особливо приємно) деякі чиновники (зокрема начальник Ужгородського управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Олег Муртазін, головний спеціаліст управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Микола Щадей) продовжили спілкування з гостями по її завершенні, жваво обговорювали нюанси програми, ставили свої запитання та ділились думками з приводу сьогоднішнього стану молодіжної політики в Україні.
Для багатьох молодих людей запропонована до уваги „Програма молодіжної муніципальної політики” стала своєрідним відкриттям, яке змусило по-новому поглянути на здатність молоді брати учать у вирішенні проблем своїх та своєї громади, впливати на дії влади, долучатися до формування та прийняття рішень у сфері молодіжної політики на законодавчому рівні.
Окрім презентації самої “Моделі...” усі присутні могли побачити реальний досвід її впровадження у м.Одеса завдяки короткометражному фільму, продемонстрованому гостями. Вадим Георгієнко та Дмитро Козонак, проте, неодноразово наголошували, що вони “не експортують революцію”, і жодним чином не нав'язують розроблену ними модель. Вони переконані у тому, що саме місцеві молодіжні лідери, активна молодь, студенти та представники влади повинні спільно вирішувати, чи впроваджувати “Модель муніципальної молодіжної політики” саме у їхньому місті.


Bookmark and Share