СТУДЕНТИ ВІННИЧЧИНИ ОБЄДНАЛИСЯ ДЛЯ СПІЛЬНОЇ МЕТИ!!!


Всім добре відомо, що студентське самоврядування в останні роки стало невід’ємною частиною життя багатьох університетів України, а студентство в цілому являється потужною рушійною силою суспільних перетворень держав в різні часи. Але час показав, що сучасному студентству не вистачає згуртованості у боротьбі за власні права та добробут.
Згадаймо лише обіцянки всіх без виключення політичних сил, напередодні виборів до Верховної Ради України, про негайне прийняття закону “Про студентське самоврядування”. Цей закон створив би правове підґрунтя діяльності органів студентського самоврядування, надавши можливість отримувати кошти від міжнародних установ, громадських організацій тощо, а головне власними силами заробляти кошти на свої ж потреби замість „висіння фінансовим тягарем на шиї у адміністрації”.
Складається певний парадокс, коли влада наголошує на необхідності ефективної роботи органів студентського самоврядування, але статус юридичної особи відповідним утворенням не надається (а отже виключається можливість будь-якої господарської діяльності).
Для прикладу, в країнах західної Європи, студентським самоврядуванням (у різних проявах: студентські ради, виконкоми, гуртки за інтересами) створюються і працюють молодіжні кав’ярні, нічні клуби, молодіжні підприємства різних сфер діяльності, які надають реальні кошти на приріст добробуту студентів, організацію дозвілля, соціальні програми, заохочення обдарованої молоді та інші корисні для молоді потреби.
Студентству Вінниччини набридло чекати виконання давно забутих владою обіцянок і вихід із ситуації знайдено!
Створення ВОМГО “Фонд студентських ініціатив” покликано розв’язати проблему студентів із невизначеністю юридичного статусу органів студентського самоврядування, а разом з цим надати можливість повноцінної і відповідальної роботи органам студентського самоврядування вищих навчальних закладів Вінницької області. Всі законні можливості юридичної особи обласної молодіжної громадської організації будуть використовуватись органами студентського самоврядування ВНЗ Вінниччини для нормальної роботи.
Саме “Фонд студентських ініціатив” має реальний шанс стати наріжним каменем у гуртуванні студентської спільноти для досягнення спільних цілей.
Ідея створення ВОМГО „Фонд студентських ініціатив” знайшла підтримку у комісії Вінницької обласної Ради по роботі з молоддю, спорту і туризму, а Оргкомітет конференції отримав допомогу у проведенні конференції.
На установчій конференції було сформовано керівні органи організації. До складу Правління увійшли керівники органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів міста Вінниці, обрано Президента та Віце-президента, ними стали відповідно Коваль Костянтин (Вінницькій національний технічний Університет) та Віктор Перлов (Вінницькій національний технічний Університет). Секретарем правління обрано Новицького Володимира (Вінницький торгово-економічний інститут КНЕУ). Крім того, обговорили майбутню стратегію діяльності, окреслено ряд першочергових завдань.
На конференції був присутній Голова Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Домбровський, начальники управлінь освіти і науки, молоді, спорту та туризму ОДА, депутати обласної та міської Рад, що засвідчили свою зацікавленість ідеями Фонду і гарантували необхідну підтримку у реалізації проектів.
Віктор Перлов (8-068)-836-96-01
Електронна пошта: fsi_sif@ukr.net


ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
Підставою для створення ВОМГО ФСІ виступили ряд факторів:
1) обіцяний перед останніми парламентськими виборами в Україні Закон України “Про студентське самоврядування” і досі не прийнятий, а, отже, організації студентського самоврядування (ОСС) ВНЗ до цих пір:
– не мають статусу юридичної особи (відповідно до п. 1 ст. 90 ЦК України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Остання мала б бути встановлена відповідним Законом України);
– не мають права створювати суб’єкти господарювання (відповідно до підпункту 1 п. 2 ст. 55 ГК України суб’єктами господарювання є в т. ч. юридичні особи, створені відповідно до ЦК України, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. Цілком очевидно, що ОСС ВНЗ є об’єднанням громадян, тобто законодавець, приймаючи Закон України “Про студентське самоврядування”, повинен буде врахувати цю особливість і внести відповідні зміни до законодавства про об’єднання громадян та господарського законодавства. Таким чином, виходячи із вище викладеного, в майбутньому ОСС ВНЗ після прийняття Закону України “Про студентське самоврядування” та внесення відповідних змін до чинного законодавства могли б створювати суб’єкти господарювання у відповідності із підпунктом 1 п. 2 ст. 55 та п. 1 ст. 112 ГК України. Однак наразі такого права у них немає);
– не мають права вести господарську діяльність шляхом створення суб’єктів господарювання (випливає із неможливості створювати останні. Це також повинно було б бути передбачено обіцяним законодавством);
2) розпорошеність активних осередків ОСС ВНЗ та недостатня “критична маса” їх ресурсних потенціалів для провадження дійсно ефективної діяльності студентського самоврядування (ремонт гуртожитків, організація міжрегіональної та міжнародної профільної співпраці студентів та аспірантів, організація змістовного дозвілля молоді тощо);
3) нездатність органів державної влади та органів місцевого самоврядування в рамках реалізації державної молодіжної політики та політики соціального забезпечення створити необхідну кількість робочих місць для молоді;
4) відтік висококваліфікованих кадрів в інші регіони країни та за кордон;
5) відсутність єдиного центру для надання інформаційного, методичного, організаційно-технічного та фінансово-матеріального супроводу реалізації соціально-економічних проектів і програм, які мають суспільно зорієнтований характер, з джерелом походження від молодіжних громадських організацій та фізичних осіб, віднесених чинним законодавством до категорії молоді.
Підтримка ФСІ
У вересні-жовтні цього року ми вийшли з ідеєю створення ФСІ до органів державної влади та органів місцевого самоврядування і їх посадових осіб.
Наразі наші статутні завдання та цілі знайшли свою підтримку у: Олександра Домбровського – Голови Вінницької обласної державної адміністрації; Олександра Фєнєва – Начальника управління у справах сім’ї, молоді і спорту Вінницької ОДА; Ігоря Івасюка – Начальника управління освіти і науки Вінницької ОДА; Олександра Гавриша та Миколи Ковальчука – депутатів Вінницької обласної Ради; Геннадія Сівака – депутата Вінницької міської Ради.
Це означає, що ФСІ стане реальною потужною силою для об’єднання молоді заради відстоювання своїх законних прав, свобод та інтересів. Спочатку це буде молодь м. Вінниці та Вінницької області. Згодом ФСІ буде відстоювати інтереси молоді всієї України. Звертайтеся до нас і ми з радістю долучатимемося до розв’язання ваших проблем, які, по великому рахунку, нічим не відрізняються від наших, оскільки всі ми живемо на одній землі і пов’язані між собою одним побутом, спільними традиціями, тісними зв’язками.


Bookmark and Share