У Кіровограді школярів спитали, чи знають вони свої права


По-перше анкетування були анонімними, по-друге підлітків опитували їх однолітки. За результатами моніторингів із 1,500 тис. учнів старших класів майже 900 школярів не знають про свої права.

Протягом 2-х років фактично 20 підлітків області зазнавали фізичного насильства з боку однолітків та дорослих. 25% хоч раз ставали жертвами насилля в сім'ї. Такі статистичні дані не можуть бути остаточними, оскільки опитати всіх тінейджерів Кіровоградщини фактично не можливо.

Вивчався також і рівень доступу громадянами віком від 12 до 18 років до якісної освіти, належного медичного обслуговування, правового та соціального захисту. Представники екологічної організації «Флора» оприлюднили такі результати: в міських управліннях освіти та охорони здоров'я не моніторяться розпорядження керівників управлінь та дотримання норм контролю конвенції ООН щодо прав дитини. A кошти, які закладаються до обласного бюджету на забезпечення якісної освіти та мед. обслуговування мізерні. Це підкреслила Інга Дуднік, координатор проекту «Права
людини - це твої і мої права».

Дослідження щодо дотримання прав дітей проводилось фактично по всіх районах Кіровоградщини. Прослідковується тенденція недостатньої поінформованості підлітків діяльністю керівництва Райдержадміністрації та міських рад щодо
проведення молодіжної політики в районах області.

Вивчаючи таку проблему представники громадської організації керувались конвенцією ООН «Про права дитини». Ознайомившись з досвідом інших країн соціологи організації «Флора» не підкреслили фактично жодного позитиву відносно зацікавленості владними особами Кіровоградщини правами підлітків.

Джерело: Телеканал "Стимул"Bookmark and Share