ЗАЯВА Української Студентської Спілки з приводу побиття Олександра Ясенчука


ЗАЯВА Української Студентської Спілки з приводу побиття Олександра Ясенчука

Звертаємося до вас з приводу фактів насильства щодо студентів, які знову мають місце в Україні.
У ніч з 8 на 9 лютого 2007 року у Чернігові був жорстоко побитий Голова Секретаріату Української Студентської Спілки Олександр Ясенчук. Ймовірною причиною побиття була його журналістська діяльність, а саме розслідування протистояння Київського та Московського патріархату за Катериненську церкву в Чернігові, яка за рішенням суду має бути передана Київському патріархату, проте наразі заблокована представниками маргінальних політичних сил. Окрім того, Олександр був призначений відповідальним за безпеку у наметовому містечку, яке було встановлене 12 лютого 2007 року, з метою відстоювання цієї релігійної споруди.
Варто зазначити, що за цю зиму це вже друге побиття студентів пов’язане із відстоюванням прав на українську мову чи прав української церкви. 1 грудня 2006 року після ефіру телепрограми «180 хвилин» у Луганську був побитий студент Сергій Мельничук, який відстояв своє право на навчання в університеті рідною українською мовою. Українська Студентська Спілка вбачає у цих діях відкриту агресію проти патріотично налаштованих студентів та порушення їх конституційних прав.
Українське студентство як найбільш суспільно активна частина населення завжди виконувала свій громадянський обов’язок та вставала на захист Вітчизни, своїх прав та свобод. Саме студенти першими вийшли на граніт у 1990 та Майдан незалежності у 2004. Також всі ми пам‘ятаємо сумнозвісне для сумських студентів літо 2004 року…
У нашій країні проти студентів найчастіше застосовують репресивні заходи, б’ють, принижують. Ми були впевнені, що це в минулому, але ситуація повторюється і це загрозливий симптом.
Українська Студентська Спілка просить вас взяти справу щодо розслідування даних злочинних фактів під особистий контроль і притягти винних до відповідальності.
НЕДОПУСТІМО НОВОЇ ХВИЛІ РЕПРЕСІЙ ПРОТИ СТУДЕНТСТВА!

12 лютого 2007 року

Голова УСС Станіслав КуценкоBookmark and Share