Пінчук: Молодіжний словянський форум буде центром єднання молодіжних зусиль


Детальніше про передумови виникнення форуму та її майбутню діяльність «Молодіжній правді» розповів президент новоствореної ограніації, заступник голови Союзу молоді регіонів України, народний депутат Андрій Пінчук.

Якою є історія створення Молодіжного словянського форуму? Що передувало підписанню тристоронньої угоди?

- Створення молодіжного Форуму почалося з того, що організація СМРУ приблизно рік тому підписала договір про співпрацю з Молодою гвардією Росії – російською молодіжною громадською організацією, - і ми почали співпрацювати: проводити спільні акції.

Про нашу діяльність дізналися поза межами наших країн, і до нас долучились представники з Білорусії. Спочатку з білоруською стороною, яку представляла найпотужніша організація країни - Білоруський республіканський союз молоді, підписала аналогічну угоду російська сторона. Згодом до угоди приєдналися і ми.

Потім була підписана тристороня угода про співробітницвто. Цим ми зробили перший крок до створення такої організації, яка б обєднувала наші зусилля задля того, щоб ми, перш за все, сприяли громадській молодіжній активності, по-друге, обміну інформації та обміну досвідом, розбудові демократичного суспільства і протистояли агресії, спрямованій на створення розбрату між цими трьома країнами, яке ведеться недалекоглядними політиками.

Задля цього і був створений Молодіжний словянський форум. Учасників форуму об’єднують етнічні, культурні спільні цінності, ми всі фактично розуміємо російську мову, всі маємо одні й ті ж проблеми у молодіжному середовищі.

Тому ми пішли цим шляхом, зробили перші кроки, і я думаю, що співпраця між трьома країнами має вирости до дуже серйозного рівня і Молодіжний Славянський форум переросте в такий собі аналог Єврофоруму.

Якою буде діяльність організації? Яких саме дій уживатиме форум для реалізації своїх цілей?

- По-перше, ми створимо єдиний веб-портал для обміну інформацією, який буде поповнюватись з трьох сторін. Ми хочемо його зробити не лише інформаційним, але й насиченим в плані розважальному. Щоб були форуми, чати, своя електронна пошта. Все, що цікаво молоді. Щоб молодь там не лише розважалась, а й відразу бачила, що відбувається в інших країнах. Бачила реальні картини, а не те, що нам подається з екранів.

По-друге, ми будемо брати участь в спільних акціях: приміром, на межі наших трьох держав, у Чернігівській обл., проходить Славянський фестиваль, де ми будемо брати активну участь.
У нас є така спільна акція, проводиться в Україні, на мою думку дуже корисна, - Школа молодого лідера, в Росії є дуже професійний молодіжний фестиваль тощо. Ми будемо намагатися робити ці заходи не лише внутрішніми, а й виходити на міжнародний рівень.

По-третє, ми хочемо зробити на базі відпочинку, швидше за все в Криму, молодіжний центр, щоб туди приїзджали представники молоді трьох країн, та з країн усього СНД. Плануємо організувати відпочинок таким чином, щоб молода людина виявилася зацікавленою з усіх сторін. Насичений нормальний відпочинок, який буде допомагати молоді знайомитись, спілкуватись, плідно проводити час.

Які найближчі плани Молодіжного словянського форуму?

- Ми будемо виступати проти негативних дій, які на міжнародному рівні призводять до розбрату. Наприклад, нещодавна історія з порушенням памятників воїнам-визволителям у Литві. Це дуже негативно, на мою думку. Там померло багато українців, білорусів, росіян, котрі визволяли цю країну, а зараз цими цінностями нехтують.

По-друге, будемо виступати проти тих журналістів, які в кожній країні налаштовують населення вороже до наших країн. Беруть інформаційний привід і подають його в тому ракурсі, що негативно впливає на формування думки населення.

Такі заходи ми будемо впроваджувати постійно. І, я вважаю, нехай форум не буде постійно в дії, але якщо він буде робити 3-4 успішні акції на рік, це вже буде великий крок, щоб в майбутньому він дійсно став потужним центром єднання молодіжних зусиль цих трьох країн.
Bookmark and Share