„Шлюб без браку” – перший в Україні комікс на тему сімейних стосунків


В основу коміксу покладено гумористичні історії, що постійно трапляються із Колею та Олею, молодим подружжям українців, – головними героями коміксу. Видання побудоване таким чином, що читач на 12 сторінках коміксу ніби переживає разом із героями першу радість та розчарування сімейного життя, вчиться розв’язувати конфлікти та шукати компроміси.

Як відомо, комікси відносять до так званої „розважальної” літератури. Саме тому його автори вирішили скористатися цим форматом, аби через жартівливу форму викладу повести серйозну розмову з громадськістю про потребу підготовки молодих пар до подружнього життя. Видання орієнтоване на молодіжну аудиторію і покликане привернути її увагу до типових помилок, яких припускаються чоловіки та жінки при побудові власних сімейних відносин.

Нагадаємо, що виготовлення коміксу „Шлюб без браку” є частиною проекту ТО „ТОРО” “Тато-школа – школа молодих татусів” (кампанія із запобігання розлученням серед молодих сімей Кіровоградщини)". Даний проект було підтримано Канадським фондом місцевих ініціатив, що діє при Посольстві Канади в Україні. На регіональному рівні партнером проекту виступило Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Кіровоградської ОДА.
У рамках цього проекту досвідчені консультанти тато-школи м. Кіровоград (у якому вона діє вже понад півтора роки) передавали напрацьований досвід у сфері навчання майбутніх батьків ініціативним групам чоловіків, які виявили бажання створити власні тато-школи. Як результат, в Кіровоградській області сформовано мережу тато-шкіл, до складу якої увійшли школи молодих татусів Кіровограда, Знам’янки, Малої Виски, Долинської та Новгородки. Новостворені тато-школи вже не тільки розпочали свою роботу, а й мають перших випускників.

Крім того, в рамках вже згаданого проекту експертами ТО „ТОРО” було розроблено інформаційну брошуру „Молодим батькам на допомогу”. Брошура увібрала в себе передові методики підготовки до пологів, розкриває особливості переживання сімейними парами процесу вагітності, акцентує увагу на юридичних та медичних питаннях, пов’язаних із народженням дитини. Згадана брошура зайняла своє гідне місце у бібліотечці консультанта тато-школи.

Нагадаємо, що ТО „ТОРО” раніше вже було видано „Програмно-методичний комплекс по гендерній освіті для чоловіків: порадник бажаючим відкрити тато-школу”, „Довідник батьків маленького мешканця міста” та знято фільм „Справа для справжніх чоловіків”.

Джерело : Творче об’єднання „Технології оптимального розвитку особистості”


Bookmark and Share