питання мобільності молоді на ринку праці в умовах ринкової економіки є основним


У Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада заступників начальників обласних управлінь освіти і науки з питань професійно технічної освіти, на якій порушувалися питання підсумків роботи органів управління освітою, виконання рішень колегії та регіональних програм розвитку професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ).
Виступаючи перед учасниками наради, Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко зазначив, що надзвичайно важливим для професійно-технічної освіти сьогодні є налагодження співпраці та партнерських відношень між училищами та підприємствами, бізнесом й державними Центрами зайнятості. Це дозволить, серед іншого, вирішувати проблему інвестицій в проф.-тех.освіту . Залучати на її розвиток кошти й роботодавців, і бюджетів усіх рівнів. Водночас, сьогодні "навряд чи бюджет зможе виділити, наприклад, один мільйон гривень на покупку сучасного верстата для ПТНЗ, тому потрібно переходити на "дуальну" систему навчання: теоретичні заняття проводити в училищі, а практичні на виробництві, заключаючи угоди з підприємствами", - зазначив С. Ніколаєнко .
Міністр звернув увагу на неприпустимість зменшення кількості випускників ПТНЗ, які володіють кількома робітничими професіями. Нині лише 25 відсотків юнаків і дівчаті, які закінчують професійно-технічні заклади опанували дві - три професії, в той час, як "питання мобільності молоді на ринку праці в умовах ринкової економіки є основним", - наголосив міністр.
Під час розмови міністра та учасників наради порушувалися проблеми забезпечення училищ навчальною літературою. Як з професійного навчання, так і підручниками з дисциплін середньої школи, бо біля половини вихованців ПТНЗ одночасно з професією отримують і загально-середню освіту. Не обійшлося й без обговорення стану справ з матеріально-технічною базою училищ. Сьогодні триває інвентаризація майна закладів освіти, й як підкреслив С.Ніколаєнко в міністерстві "не сприймають і підтримують закриття проф.тех.закладів, перепрофілювання гуртожитків під житло, або вітчуженя земель"- наголосив міністр.
Цього року на капітальні витрати для них заплановано виділити 34 мільйони гривень. Цю цифру, переконаний С.Ніколаєнко, необхідно потроїти, додавши кошти місцевих бюджетів та самих училищ, серед яких є такі, що заробляють по кількасот тисяч гривень на рік.
У ході наради учасники прозвітувалися щодо стану професійно-технічної освіти в їх регіонах, відбувся обміняються досвідом з вирішення тих чи інших питань, а також були окреслені пріоритети на поточний рік. Серед останніх: розробка стандартів та корегування змісту проф.-тех.освіти відповідно до вимог виробництва, видання електронних підручників, розробка та введення критеріїв оцінювання адаптації молодих робітників до діяльності в ринкових умовах, створення нормативної бази щодо працевлаштування випускників училищ та стажування на виробництві майстрів, а також підготовка фінансових програм для поетапного здійснення капітальних ремонтів, підвищення заробітної плати тощо
Bookmark and Share