На Дніпропетровщині пройшли перші молодіжні слухання


Відкриваючи зібрання голова обласної ради Юрій Вілкул наголосив: „Невипадково ми проводимо слухання у сесійній залі Дніпропетровської обласної ради. Саме в цій залі депутатський корпус області вирішує питання бюджетної політики, соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини. І мені дуже приємно бачити сьогодні в залі молодих людей, яким небайдужий завтрашній день своєї держави.

У нашому регіоні молодь складає більше 30 відсотків від усього населення. У нас функціонує широка мережа вищих навчальних закладів, розвинений громадський сектор молодіжної політики.


Разом з тим, соціологічні дослідження Державного інституту розвитку сім’ї та молоді засвідчують, що упродовж останніх 10 років політика традиційно посідає останнє місце в ціннісних орієнтирах молоді. Опитування, проведене півроку тому, засвідчило, що третина молоді взагалі не цікавиться політикою. А кожен десятий вважає неважливою для розвитку України участь громадян у виборах. Швидше за все така байдужість молоді до суспільного життя пояснюється недостатнім рівнем уваги держави до розв’язання її проблем”.

Голова обласної ради, як колишній ректор університету з солідним досвідом, добре обізнаний становищем, у якому часто опиняються випускники вузів, молоді сім’ї, студентська молодь. Тому, звертаючись до учасників слухань, попросив говорити про конкретні проблеми і вносити відповідні пропозиції.

На найближчу сесію обласної ради постійна комісія з питань науки, освіти, сім’ї та молоді виносить проект програми „Молодь Дніпропетровщини на 2007-2011 роки”. Але, оскільки її положення у першу чергу стосуються саме представників юного покоління, Юрій Вілкул запропонував уважно і відповідально підійти до її вивчення і обговорення.

Користуючись тим, що в залі були присутні керівники відповідних постійних комісій місцевих рад області, голова обласної ради порекомендував провести подібні слухання в містах та районах, детально проаналізувати місцеві програми, рівень їх фінансового забезпечення, участь молоді у їх реалізації. Всі ради області повинні забезпечити системність у прийнятті регіональних програм, постійний контроль за їх ефективністю та відкритістю.

На завершення зустрічі Юрій Вілкул запевнив присутніх, що такі молодіжні громадські слухання не будуть одиничним заходом. Дніпропетровська обласна рада, як вищий представницький орган в регіоні, зробить все для постійної співпраці з молоддю.
Bookmark and Share