НАПАД на журналіста, цензура міліціонерів і побиття студента… і ЗАЯВА громадськості!


Низка резонних подій і злочинів змушують нас привернути увагу громадськості до стану дотримання прав і свобод людини та кричущу байдужість, потурання, а подекуди і злочинні прояви з боку міліції.

Прокуратура Чернігова порушила кримінальну справу за фактом побиття 10 лютого кореспондента газети "Сіверщина", голови Новозаводської районної організації Української народної партії Олександра Ясенчука.


Але через кілька днів міліціонери вже знайшли «винуватців» злочину, на яких, не маючи на те достатніх підстав, запропонували «повісити» згаданий злочин, примусивши дати потрібні міліції показання.

Також 10 лютого в Чернігові на Алеї Героїв працівники міліції у цивільному застосували проти студента 4-го курсу ЧДТУ газ "черьомуху" та побили ногами, а потім дубинками на Шевченка, 13 у приміщенні міської міліції.

Керівництво УМВС України в Чернігівській області призначило службову перевірку, однак ніяких дій не ведеться. Заважає честь мундира.

14 лютого міліціонери біля Катерининської церкви вимагали стерти фотокадри зробленні редактором Інтенрев-видання Високий Вал Владиславом Савенком, погрожували затримати на 3 доби, скласти протокол нібито за нецензурну лайку і тягнули в автомобіль ГАЗ-66, де хотіли «виховати» і цензурувати фотознімки.

Однак обіцяна керівництвом УМВС України в Чернігівській області службоова перевірка проведена лише з працівниками міліції, а весь оригінальний запис, зроблений жірналістом так і не цікавить міліцію.

Ми стурбовані ситуацією, коли люди, які відстоюють інтереси громадян, міської громади, та молодь стають жертвами фізичної розправи самих же правоохоронців. Такі випадки не додають авторитету ні виконавчій владі, ні правоохоронним органам.

Ми вимагаємо від влади розслідувати ці злочини проти особистстості і встановити виконавців та замовників, покаравши їх у відповідності до закону, а також провести виховну роботу з усім особовим складом міліції Чернігова.

Ми сподіваємось, що влада прислухається до голосу громадськості, і вчинить дії, які не дозволять далі злочинцям чинити подібне свавілля надалі.

Ми будемо контролювати хід розслідування даних справ і закликаємо правоохоронні органи зробити все можливе, щоб знайти злочинців і покарати їх, та навести лад в самих правоохоронних органах, а не привовувати злочинців, прикриваючись честю мундира.


Заяву підписали:


Тетяна ПЕКУР, Громадянська мережа ОПОРА

Олег ГОЛОВАТЕНКО, „Високий вал”

Андрій ГЛУХЕНЬКИЙ, депутат Новозаводської районної ради

Олексій ДЕМ’ЯНЕНКО, „Чернігів Громадський”

Павло ПУЩЕНКО, молодіжна організація „АРМАДА”

Володимир АНДРІЙЧЕНКО, громадська організація „ПОРА!”

В’ячеслав КУЗЬМЕНКО, громадський рух „Не будь байдужим”

Олександр ПРИХОДЬКО, голова фракції УНП в Коропській районній раді

Олексій ДАШЕВСЬКИЙ, небайдужий

Володимир СТУПАК, голова обласної організації УНП в Чернігівській області

Олексій ПІЙ, молодіжна організація "Молодий Рух"

Юрій ПАПЕРНИЙ, проект "Чернігівський монітор"

Олександр СОЛОМАХА, Голова правлiння ЧОВ ВГО "Комiтет виборцiв
Украiни"

Олена ВАРНАКОВА, голова профкому Чернігівської профспілки підприємців


Олександр ЛОМАКО, голова Правління Всеукраїнської громадської організації „Громадянська мережа ОПОРА”


Олександр БОНДАРЕВ , Чернігівське студентське братство


Оксана СТЕЛЬМАХ, представник Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі в Чернігівській області

Заява відкрита для підписання. Свої підписи надсилайте на адресу go@chernigov.net або підтверджуйте за номером 8(0462)611-493

p.s.
Редакція "Вільного молодіжного порталу" та керівнитцво ВМГО "ФРІ" приєднується до заяви.Bookmark and Share