"СтудЗакон потрібен якнайшвидше"


В числі запрошених були Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, співавтор законопроекту №8470 „Про студентське самоврядування в Україні” Катерина Самойлик та народний депутат України Максим Луцький.

У роботі круглого столу також прийняли участь понад 90 осіб – представники керівництва Міносвіти та Мінсім’ямолодьспорту, депутати місцевих рад, представники органів студентського самоврядування різних вузів України, лідери молодіжних громадських організацій.

Катерина Самойлик закцентувала увагу присутніх на тому, що студентське самоврядування відіграє дуже важливу функцію як механізм побудови демократичної освіти та спосіб побудови майбутньої еліти. Проте зараз, за її словами, відбувається уповільнення розвитку студентського самоврядування та у деяких регіонах - взагалі імітація студентського самоврядування.


У законопроекті №0809 про зміни до закону „Про вищу освіту”, який зараз розглядається у Комітеті з питань науки і освіти, представлені, за словами Катерини Семенівни, тільки „прикрашуючи” зміни, а наявний у даному документі дорадчий статус рішень органів студентського самоврядування зводить нанівець усі напрацювання.

Актуальність проблеми засвідчує те, що в обговоренні прийняли участь понад 25 чоловік. Серед них - президент Студентської республіки-2006 Павло Краснобріжий, президент Української асоціації студентського самоврядування Анатолій Ігнатович, віце-президент Асоціації правозахисних організаторів студентів Сергій Романюк, голова Вінницької НДЛМ Андрій Кавунець, голова Севастопольської НДЛМ Анатолій Засоба, Студентський мер м. Києва Олександра Романцова, голова студпрофкому Одеського державного економічного університету Олексій Чорний, депутат Студпарламенту-2006 Олександр Довгопол, представник Житомирської Асоціації міст України Владислав Пучич, голова Полтавської міської студентської ради Олег Слизько та інші.

Багато виступаючих помічали, що намагання гарантувати з боку держави реальні права студентського самоврядування на рівні законів, викликає спротив адміністрацій вузів та „ректорського лоббі” у парламенті.

Голова Координаційної ради студентських організацій України Олексій Кляшторний презентував зміни до законодавства щодо студентського самоврядування, запропоновані робочою групою з вироблення узгоджених пропозицій стосовно законодавчого врегулювання студентського самоврядування в Україні (зміни до закону „Про вищу освіту” та необхідність прийняття окремого спеціального закону „Про студентське самоврядування”).


Заступник голови НДЛМ Павло Вікнянський наголосив, що вказаний документ є плодом компромісу, але дуже важливо, що досягнуто згоди між усіма середовищами, які представляють студентське самоврядування та працювали над розробкою законопроектів щодо студентського самоврядування.

Координатор Спілки ініціативної молоді Артем Михайлюк зупинився на тому, що розвиток демократичного студентського самоврядування потрібен не тільки студентам, але й адміністраціям вузів, адже звільнить їх від частини проблем, як то порядок у гуртожитках.

Переважна більшість учасників круглого столу погодилися, що треба доопрацювати документ, створений робочою групою, та обов’язково приймати окремий закон „Про студентське самоврядування”.

Насамкінець Катерина Семенівна зазначила, що нове завжди буде зустрічати спротив, тому буде потрібна підтримка всього студентського загалу.

Тепер, вочевидь, слід очікувати внесення вдосконалених пропозицій змін до закону „Про вищу освіту” в якості спеціального законопроекту та підтримки лобістської кампанії з прийняття окремого якісного закону „Про студентське самоврядування” особисто Головою Комітету з питань науки і освіти Катериною Самойлик.

Детальнiше про проект закону №8470 читайте тут - http://gska2.rada.gov.ua:7777/pls/zweb_n/webproc4_2?id=&pf3516=8470&skl=5

Альона КуклєваBookmark and Share