Порозуміння Молоді Єврорегіону Буг


Перший етап взаємопізнання і співпраці вважаємо результативним. Прагнемо розвивати нашу співпрацю, використовуючи досвід минулих років і втілюючи міжнародні ініціативигромадських організацій.

ІІІ тисячоліття ставить перед нами нові умови. Узв'язку зі змінами ситуації в Центральній Європі, час вимагає від нас переходу наякісно іншій етап нашої співпраці. Найважливіше – це вступ Польщі до структур Європейського Союзу, незабаром співучасником Єврорегіону буде повноправний член ЄС.

Молоде покоління Люблінщини, Волині і Бреста усвідомлює відповідальність наших прикордонних регіонів за рівень партнерства Польщі,України і Білорусі та обов'язок наповнення його конкретним змістом і діяльністю. Пріоритетними напрямками діяльності, в рамках Євро регіону, вважаємо: розвиток місцевих спільнот, освіта і виховання молодого покоління в дусі взаємної поваги і толерантності, обміни досвідом в напрямку демократичних змін, пізнання культурної спадщини.

Декларуємо спільне бажання розвитку співпраці наших держав через активну транскордонну діяльність громадських, молодіжних організацій наших регіонів і приймаємо програму нашої співпраці.

Наше порозуміння є відкрите для всіх громадських і молодіжних організацій, які мають бажання ефективно приймати участь в білорусько-польсько-української співпраці.

Від "Декларації" до "Порозуміння"

11-12 грудня 2002 року, в місті Луцьку відбулась зустріч лідерів молодіжних організацій Єврорегіону "Буг", які представляють Волинську область (Україна) та Люблінське воєводство (Польща). Під час зустрічі учасники підсумували попередній період транскордонної молодіжної співпраці, під час якого було реалізовано більше п'ятдесяти молодіжних програм культурно-історичного, освітнього, відпочинкового напрямків, в яких взяли участь сотні молодих людей з України, Польщі та Білорусі.

11 грудня, представниками 15 молодіжних організацій України та 5 польських організацій було підписано Порозуміння молоді Єврорегіону "Буг". Метою підписання Порозуміння є визначення нового етапу транскордонної молодіжної співпраці*

Потреба в визначені наступного етапу виникла через зміну геополітичної ситуації в регіоні. Через один рік Польща має можливість стати повноправним членом Європейського Союзу, Волинь може межувати з країною - членом ЄС. З огляду на це зростає важливість Єврорегіональної співпраці як для населення прикордонних регіонів, так і в цілому для України.

Сьогоднішня зустріч покликана покласти початок якісно новому рівню співпраці між молодіжними організаціями прикордонних регіонів. Усвідомлюючи, що за півроку буде запроваджено візовий режим між Польщею і Україною, молодь Єврорегіону "Буг" прагне докласти зусиль, аби кордони у жодному випадку не стали муром поміж нашою молоддю та непоборними бар'єрами для співпраці.

З метою продовження подальшої співпраці, учасники зустрічі підписали Порозуміння. У ньому зокрема, декларується "спільне бажання розвитку співпраці наших держав через активну транскордонну діяльність громадських, молодіжних організацій наших регіонів". "Наше порозуміння є відкрите для всіх громадських і молодіжних організацій, які мають бажання ефективно приймати участь в білорусько-польсько-української співпраці" – говориться у Порозумінні Молоді Єврорегіону „Буг". Молодіжні організації Волині і Люблінщини впевнені, що завдяки спільним зусиллям "третього сектору" Волині вдасться досягти тісної співпраці України та Євросоюзу.

За тиждень подібна зустріч відбудеться в Польщі, в місті Люблін. Представники молодіжних організацій також чекають на підтримку даної ініціативи із Білоруської сторони.

Для реалізації намічених планів створено координаційний комітет. Головою комітету та координатором з української сторони визначено Владислава Стемковського, голову Центру Молодіжних Громадських Організацій Волині "Наша справа", заступника - представника Польщі Яна Федірко, члена правління Фундації "Новий Став".

* в 1996 році було підписано Декларацію "Молодь Єврорегіону "Буг", яка дала початок реалізації україно-польсько-білоруських молодіжних проектів у рамках Єврорегіону. Її стратегічним завданням є сприяння налагодженню постійних партнерських взаємовідносин між молодіжними організаціями прикордонних україно-польсько-білоруських територій.

Минуло шість років з того моменту, як громадські молодіжні організації Польщі, України та Білорусії підписали Декларацію про співпрацю "Молодь Єврорегіону "Буг". В рамках цієї Декларації реалізовано низку спільних програм і проектів, в яких брала участь велика кількість молодих людей з наших регіонів. Перший етап взаємного пізнання і співпраці вважаємо результативним. Прагнемо розвивати нашу співпрацю, використовуючи досвід минулих років і втілюючи міжнародні ініціативи громадських організацій. ІІІ тисячоліття ставить перед нами нові умови. У зв"язку зі змінами ситуації в Центральній Європі, час вимагає від нас переходу на якісно інший етам нашої співпраці. Важливим є те, що Польща вступає до структур Європейського Союзу, незабаром співучасником Єврорегіону буде повноправний член ЄС. Молоде покоління Люблінщини, Волині і Бреста усвідомлює відповідальність наших прикордонних регіонів за рівень партнерства Польщі, України і Білорусі та обов"язок наповнення його конкретним змістом і діяльністю.

Пріоритетними напрямками діяльності в рамках Єврорегіону вважаємо:


розвиток місцевих спільнот;
освіта і виховання молодого покоління в дусі взаємної поваги і толерантності;
обміни досвідом в напрямку демократичних змін;
пізнання культурної спадщини.

Декларуємо спільне бажання розвитку співпраці наших держав через активну транскордонну діяльність громадських, молодіжних організацій наших регіонів і приймаємо програму нашої співпаці. Наше порозуміння є відкрите для всіх громадських і молодіжних організацій, які мають бажання ефективно приймати участь в українсько-польсько-білоруській співпраці.
Лист підписів Порозуміння Молоді Єврорегіону "Буг"

Україна

1. ЦГМОВ "Наша Справа" - обласний комітет молодіжних організацій.
2. Українсько-польський форум ім. В.Липинського.
3. Асоціація Молодих Реформаторів
4. Незалежна громадська молодіжна організація "Демократичне об"єднання".
5. Волинська обласна організація Союзу Аграрної Молоді.
6. Волинська обласна молодіжна організація "Зелена хвиля".
7. Волинський обласний туристичний клуб "Ми".
8. Молодіжний Націоналістичний Конгрес
9. Волинське Обласне Агенство Розвитку Молодіжного Підприємництва.
10. Волинський Центр дозвілля молоді "Естет".
11. Національна скаутська організація "Пласт".
12. Волинська обласна організація "Молода просвіта".
13. Волинська обласна організація Народно-Демократичної Ліги Молоді.
14. "Українська молодь - Христові"
15. Молодий Рух Волині
16. Фонд "Європейське Село"

Польща

1. Фундація Новий Став
2. Фундація Молода Демократія
3. Форум Люблінсих Неурядових Організацій FLOP
4. Польсько-Український Молодіжний Форум
5. Товариство EDUCOM
6. Фундація Щасливе Дитинство

Україна, 43024, м. Луцьк, пр-т Молоді, 13-Б,
тел/факс +38 0332 780116; +38 03322 51310,
email: agrounion@yahoo.com
Владислав Стемковський, ЦГМОВ "Наша справа"


Polska 20-078, Lublin, ul. 3 Maja 18/3A
tel. +48 81 5346191 fax. +48 81 5346192
nowystaw@lu.onet.pl
Jan Fedirko - Fundacja Nowy Staw

Bookmark and Share