18 травня поточного року в Національному технічному університеті "Харківській політехнічний інститут" пройшла Установча конференція органу студентського самоврядування


Ця подія є знаковою для студентської громади вузу, про що говорили присутні на зборах проректор з навчальної роботи проф. Є.І. Сокол, голова студентського профкому А.О. Нагорний і проректор з гуманітарної роботи та виховання Ю.Д. Сакара.
Сама ж конференція зібрала 108 делегатів від 19 факультетів НТУ "ХПІ" та гостей і була логічним завершенням зібрання ініціативних груп студентів із створення органу студентського самоврядування (20 квітня), виборів делегатів по факультетах і цілого ряду координаційних зустрічей. Увесь клопітний і морочливий процес із побудування вузівського органу студентського самоврядування провели студентки Олена Могилко, Наталія Матвійчук, Вікторія Черевко за допомогою інших.
На порядок денний були поставлені шість пунктів.
Про створення органу студентського самоврядування в НТУ "ХПІ" проголосували майже одноголосно.
Про прийняття Положення про студентське самоврядування НТУ "ХПІ" після нетривалого обговорення було прийняте Положення.
Про утворення Комітетів були запропоновані та затверджені чотири Комітети, без обмежень кола подальшої діяльності з можливістю створення нових: Науковий комітет, Культурно-масовий комітет, Комітет із інтелектуального дозвілля, Інформаційній комітет. Окремо була відзначена відсутність раніше обговорюваного комітету з працевлаштування за причин і так тісної взаємодії з Центром кар`єри НТУ "ХПІ". Також щодо комітету з захисту прав, створення якого також опрацьовувалося на ініціативних зібраннях, то це коло питань було визначене як пріоритетне для керівництва зокрема, так і для органу студентського самоврядування взагалі.
Вибори Голови привали найдовше з усіх питань порядку денного за причин тривалих дебатів, що затягнулися між кандидатами й їх прихильниками. Першим самовисунувся студент Дмитро Веремєенко, потім були запропоновані кандидатури Наталії Матвійчук (самовідвід) і Вікторії Черевко. Питання формату голосування також мало тривале обговорення, більшістю голосів встановлений був відкритий порядок подання голосів. Вибори надали наступний результат — Д. Веремєенко - 12 голосів, В. Черевко - 60 голосів.
Затвердження назви та різне (що майже злилися в одне) викликало бурхливі емоції серед деяких студентів, які бажали дорозуміти, чому запропонований варіант (орган студентського самоврядування НТУ "ХПІ" Студентський Парламент) збігається з назвою вже існуючої міської молодіжної організації. Але в дискусію були внесені такі позиції, що право визначення назви органу студентського самоврядування вузу належить студентській громаді. Також інших конструктивний варіацій щодо назви (крім біснуватої "Студентський Парламент імені Вікторії Черевко") запропоновано не було. Більшість затвердила назву — Студентський Парламент НТУ "ХПІ".
На саме завершення було оголошено про проведення першого засідання Ради, де повинні бути обрані голови Комітетів.
Тож у добру дорогу, нове обличчя Політеху!

Із повагою,
Артем В. Коновалов

+380 (97) 9018902
polocki@mail.ru

Bookmark and Share