Три "горішки" для луганського лідера. Перший "горішок" подолано


Це – проект із назвою "Ти – молодий лідер!". Безпосередніми організаторами проекту є студенти старших курсів Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, одні з найактивніших учасників студентського самоврядування – Катерина Михайловська, Наталія Недопьокіна, Світлана Муляр, Оксана Волочій, Інна Уставицька, Максим Оторвін, Антон Пупинін, Людмила Петрухан, Анастасія Гетьманська, Станіслав Степченко на чолі з Зоєю Буйницкою. Деякі з них, свого часу, пройшли навчання в Школі молодого лідера ХДМУ «Почни з себе зміни – країну!».

Перший "горішок" подолано

Нагадаю, проект проходитиме в три тури. Перший його тур для учасників вже позаду. Він пройшов 10 – 11 лютого. Чи смачним виявився для нас перший "горішок"? Чи вдалося нам його розкусити? Я гадаю, що висловлю думку всіх учасників проекту, якщо скажу, що цей "горішок" виявився вишуканою стравою, яку всі учасники з радістю смакували. А як же інакше, якщо всередині нього цікаві лекції з лідерства, захоплюючі тренінги в ігровій формі, релакс-паузи, перерви на чай та каву з солоденьким тощо?!

Ми тільки-но зібралися першого дня. Я став роздивлятися та вивчати людей навколо себе. Перша думка була, чи не важко буде в колі самих лідерів, чи то реальних, чи то потенційних. І перший день довів, що кожен з нас легко йде на контакт один з одним, що ми вміємо працювати в команді заради якоїсь мети. А що ще треба, якщо в поряд з тобою саме ті люди, які допоможуть тобі та всім виконати встановлений план.

Проте, на жаль, не всім першого ж дня, а декотрим і другого дня вдалося повністю відкритися, бути самим собою. Не знаю, з якої причини. Можливо, просто ще не мають дійсної довіри до інших?

Сюрпризом стала участь у проекті першого дня двох гостей з Києва, членів правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації Християнсько-демократична молодь України (ХДМУ) Лілії Романюк та Андрія Сидоренка, які розповіли учасникам про саму організацію, про ідею християнської демократії, що сповідують її члени, та й про сам проект, його особливість з-посеред усіх інших подібних проектів. Мені особисто подобаються гасла ХДМУ "Почни з себе зміни країну" та "Ми – діємо". Я та й інші учасники проекту згодні, що сьогодні нашій країні дійсно бракує справжньої УКРАЇНСЬКОЇ ЕЛІТИ. І як мені стало відомо, наші гості були вражені тим, що в цьому проекті беруть участь дуже сильні учасники. Ми повинні бути лідерами, щоб зуміти щось корисне зробити для Батьківщини. А отже, як відзначила Лілія Романюк, нам перш за все слід стати лідерами для себе. І саме перший тур допомагав нам зрозуміти, що найважливішим зараз для нас є внутрішній особистісний розвиток.

Перші два дні нам розповідали та показували, як це бути лідером, що для цього слід робити, які якості в собі слід розвивати в першу чергу. Окрім цього, ми вчилися працювати в команді. Іноді це було важко, проте захопливим, адже така робота дарувала цікаві враження та вміння, що головне. А скільки дискусій, часом палких, було? Кожен висловлювався з того чи іншого приводу, кожен мав свою власну точку зору.

Не менше слів говорилося під час "смачних перерв". Саме в ці хвилини, хто хотів, міг з кимсь познайомитися ближче, дізнатись щось про когось. За це, за безтурботне спілкування, я обожнюю такі моменти.

Пречудовим виявився другий день першого туру з його несподіванками у вигляді тренінгів, які сподобалися всім учасникам. Ми вчилися вижити на повітряній кулі, що падає, заперечувати щось без використання слів "ні", "але". Та особливу увагу хочеться приділити тренінгу, назвемо його "Стілець". Стілець, що уособлював собою мету, без якої людині смерть, виявився недосяжною метою, оскільки учасники із зав’язаними очима були налаштовані лише на перешкоди і ніхто не подумав просити допомоги в досягненні мети. Саме тому вони програли, проте надалі це допоможе нам бути трохи оптимістичніше налаштованими стосовно оточуючих.

На сьогодні цей "горішок" начебто позаду, проте учасники отримали своє перше домашнє завдання, яке відкриє їм шлях до другого туру. На жаль, шлях третім туром долатимуть не всі учасники, а лише найкращі серед кращих, ті, хто користується найбільшою увагою інших, хто вже показав, що він здатний бути лідером. Шляхом голосування по закінченні першого туру та ще одного голосування по закінченні другого туру визначиться десять найактивніших учасників проекту "Ти – молодий лідер!", які будуть брати участь у фінальному турі проекту.

Що ж, залишається побажати всім учасникам з гідністю пройти наступний тур і зробити все можливе і не можливе, щоб опинитися у фіналі. А організаторам – так тримати!

Олексій БЄСКЛЄТКО, учасник проекту,
студент 4 курси спеціальності "Журналістика" СНУ імені В. Даля,
e-mail: alexjour@rambler.ruBookmark and Share