Дмитро Табачник взяв участь у розширеному засіданні підсумкової колегії Міністерства освіти і науки


У засіданні колегії також взяли участь Голова Верховної Ради України Олександр Мороз, Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко, ректори вищих навчальних закладів України, керівники обласних управлінь освіти та науки, представники місцевих органів влади та студентського самоврядування.

У своєму виступі Віце-прем‘єр-міністр зазначив, що Уряд підтверджує стратегічний курс на забезпечення інноваційного розвитку освіти, який відповідає національним інтересам держави і світовим стандартам. За словами Дмитра Табачника, сьогодні вища освіта покликана забезпечити прорив інтелектуального і виробничого потенціалу. “Сучасна “економіка знань” ставить високі вимоги до рівня кваліфікації кожного працівника. Без перебільшення найголовніша цінність кожної компанії – висококваліфікований фахівець. І сьогодні, коли ми говоримо про вищу школу, слід пам‘ятати, що конкурентоспроможність нашої економіки прямо залежить від рівня освіти майбутніх працівників та передачі знань (ідей, технологій) з університетського середовища в промисловість та економіку”, – зазначив Дмитро Табачник.

Віце-прем‘єр також зауважив, що в умовах Болонського процесу і інтеграції освіти в світовий науковий простір Уряд буде жорстко боротися з існуванням псевдо-університетів. За його словами, Кабінет Міністрів докладатиме максимум зусиль для створення високоефективної системи гарантій якості навчання. “Не дивлячись на те, що якість вищої освіти передусім лежить на кожному окремому навчальному закладі, Уряд зробить все необхідне, аби унеможливити підготовку економістів в Чортківській філії Бучацького економічного інституту або в трикімнатній квартирі в Ялті, де зареєстрував філію один з поважних столичних університетів”, – наголосив він.

Дмитро Табачник нагадав, що вже неодноразово виступав з пропозицією передачі студентському самоврядуванню значних повноважень, зокрема щодо призначення стипендій і надання права розподілу студентського житлового фонду. “Немає іншого шляху розвитку справжнього студентського самоврядування, крім передачі йому реальних повноважень, прав участі в управлінні університетами, прав у призначенні стипендій”, – сказав Віце-прем‘єр-міністр.

Крім того, Дмитро Табачник зазначив, що Кабінет Міністр приділятиме максимум зусиль для встановлення прямого діалогу з освітянами. “Всі ініціативи науковців, професорсько-викладацького складу будуть втілюватися в нормативно-правові акти Уряду і стануть законодавчими ініціативами до Верховної Ради України”, – сказав він.

Дмитро Табачник також повідомив, що сьогодні Уряд іде назустріч видатним майстрам виконавського мистецтва. “Кабінет Міністр вніс доповнення до Закону України “Про вищу освіту”, відповідно до них кандидат на посаду керівника вищого мистецького навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації може не мати наукових ступенів, але мати високі почесні звання Народного артиста (художника, архітектора) України або заслуженого діяча мистецтв України”, – зазначив Віце-прем‘єр-міністр.

Дмитро Табачник поінформував, що Уряд вніс доповнення до постанови Кабінету Міністрів України щодо порядку присвоєння вчених звань професора і доцента. За його словами, видатні діячі мистецтва, які є авторитетними педагогами, а їх власне мистецтво є науковою працею і водночас прикладом для студентів, відтепер зможуть отримати вчене звання професора або доцента за умови прийняття позитивного рішення вченою радою і атестаційною комісією МОН шляхом таємного голосування (у разі, коли за його прийняття проголосували 3\\4 членів, замість одноголосно).

Під час засідання колегії Віце-прем‘єр-міністр торкнувся питання оплати праці освітянам. Водночас він спростував заяви Секретаріату Президента України стосовно того, що Уряд планує підвищення заробітної плати та соціальних виплат за рахунок збільшення дефіциту бюджету. “Під час формування держбюджету на 2007 рік Кабінет Міністр виходив з прогнозів зростання ВВП на рівні 594 млрд. гривень. За підсумками зростання економки протягом січня-лютого 2007 року ВВП становитиме близько 629 млрд. гривень. Тому навіть попередні розрахунки говорять, що при такому зростанні промислового виробництва і економки, дефіцит держбюджету не буде істотно збільшено, і він ніколи не досягне межі в 3 відсотки”, – сказав Дмитро Табачник.

Крім того, він зазначив, що Уряд планує тричі протягом нинішнього року провести підвищення середньої заробітної плати і пенсій – з 1 квітня, з 1 липня і з 1 жовтня. “Сьогодні в Україні середня заробітна плата вчителя складає 870 гривень. На другу половину поточного року її розмір складатиме – близько 1030 гривень. Думаю, це досить непогані темпи зростання заробітної плати”, – сказав Віце-прем‘єр-міністр.Bookmark and Share