Стартував проект Тиждень „Дні українського кіно в Криму”


Свято українського кіно почалося з аншлагу, зала заповнена повністю. І це при тому, що в Криму ніби то не визнають ні чого українського, не визнають вояків УПА.
Мабуть, кримчани таки скучали за хорошим українським кіно, хочуть заповнити той інформаційний вакуум, якій був в них останні роки, а той десятиліття.

Як зазначив організатор, голова Сімферопольської МГО „Фундація Регіональних Ініціатив”, захід планувався на 5 березня, день загибелі в бою генерала –хорунжого – Романа Шухевича –Чупринки , з показу фільму Олеся Янчука „Нескорений.
Але через вимушений карантин у кримських школах та деяких вузах та училищах, захід був перенесений на тиждень.

Ведучими заходу були члени оргкомітету, голова Сімферопольської „ФРІ” – Таміла Ташева та керівник інформаційно-просвітницьких програм ГО „Український дім” – Олена Халімон.

Розпочався Тиждень „Дні українського кіно в Криму” хвилиною мовчання, адже рівно 4 роки тому померла видатна українка, громадська діячка, голова проводу ОУН – Слава Стецько.
Початок заходу благословив Владика Климент, Єпископ Сімферопольський та Кримський УПЦ КП.

Також з привітальним словом виступили – директор української школи-гімназії Наталя Руденко, яка передала вітання та побажання вдалого проведення заходів від Постійного представництва Президента України в Криму та академік Петро Вольвач.

Найбільш очікуваним гостем на заході була Раїса Недашківська - Народна артистка України, яка дала маленький майстер-клас для учасників заходу.
Після перебування на відкритті заходу, Раїса Степанівна поїхала до студентів кримського інституту культури, мистецтв та туризму та студентів інших вузів, де показала черговий майстер-клас.

Завершив урочисте відкриття Тижня „Дні українського кіно в Криму” виступ гурту „DельТора”( м. Полтава), які заспівали кілька свої пісень з власного репертуару. Публіка позитивно сприйняла виступ гурту, та подарувала їм море оплесків та вдячних посмішок.

Після офіційної частини, розпочався перегляд фільму „Нескорений”, на який вже зачекалися учасники заходу.

Фільм за відгуками кримського глядача був дуже цікавим, про що поділилися з організаторами учасники заходу.

Таким був перший день Тижня „Дні українського кіно в Криму”, сподіваємося що всі інші дні будуть не менш цікавими та пізнавальними для кримської громади.
Про перебіг подій „тижня” буде повідомлено на сайті www.fri.net.ua.


Bookmark and Share