В Києві пройде прем'єрний показ фільму про "білоруський майдан"
Відомий білоруський кінорежисер Юрій Хащеватський 14 березня представить в Києві фільм "Площа", який розповіає про "білоруський майдан", - протести проти фальсифікації виборів у Білорусі, що пройшли рік тому.

Показ відбудеться у кіноклубі ГК Пора і відкриє собою фестиваль "Білоруська весна" у Києві. Після прем'єри глядачі матимуть можливість обговорити враження від фільму із його автором.

87-хвилинна документалка розповідає про мінські акції громадського спротиву у березні 2006 року та у властивій автору іронічній манері змальовує дії білоруської влади. Перед випуском фільму, Юрій Хащеватський заявив, що "Площу" очікує доля іншого його фільму під назвою "Звичайний президент": широке визнання, ряд премій на міжнародних фестивалях, і в той же час – заборона до показу у Білорусі. Наразі прем'єрні клубні покази "Площі" вже відбулися у Естонії, Польщі та Сполучених Штатах.

Режисер фільму Юрій Хащеватський починаючи з 1985 року зняв біля 30 фільмів, серед яких найбільший резонанс отримали "Звичаний президент" (1996, гостра політична сатира) та "Кавказькі бранці" (2002, про чеченську війну). Бере активну участь у громадському та політичному житті Білорусі.

Прем'єрою "Площі" відкривається фестиваль "Білоруська весна", що проходитиме в Києві 14-25 березня. Він присвячений річниці "білоруського майдану" і є організованим учасниками різних громадських об'єднань. Серед подій "Весни" - кінопокази, конференції, вуличні акції та вистави. Детальна програма: http://belarus.org.ua/?p=3

Кіноклуб Громадської кампанії "Пора" щосереди о 19:00 демонструє документальні кінофільми на соціальну та політичну тематику. Адреса кіноклубу: вул. Фролівська 9-11 (вхід з Андрієвського узвозу). Вхід вільний.

Далі - не для публікації:
Юрій Хащеватський перебуватиме в Києві 14-16 березня. З питань організації інтерв'ю – звертайтесь за телефоном 8-067 4055002.
Сайт фільму "Площа": http://ploshcha.wolnabialorus.org/
Біографія Юрія Хащеватського: http://docudays.org.ua/2005/films/belarus_u.htm
Сайт фестивалю "Білоруська весна": http://belarus.org.uaBookmark and Share