У поточному році на освітню галузь буде спрямовано понад 38 мільярдів гривень


На галузь освіти Законом України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” передбачено виділити 38 767,1 млн. гривень.

Ці кошти, зокрема, будуть спрямовані на забезпечення надання послуг з отримання дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої, післядипломної, позашкільної освіти.

З нових проектів, які фінансуватимуться з державного бюджету у поточному році, - створення в місті Ялта загальноосвітнього навчального закладу нового типу “Школа майбутнього”. На реалізацію цього проекту передбачено спрямувати 10 млн. гривень.

У 2007 році розпочався експеримент щодо фінансування з місцевих бюджетів професійно-технічних навчальних закладів Львівської, Харківської областей та м. Києва.

Також вперше у поточному році буде надаватися одноразова адресна грошова допомога випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали угоду про роботу у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, визначених органами управління освіти. Видатки на вказані цілі враховані в сумі 15 млн. гривень.

Окрім цього, з державного бюджету місцевим бюджетам передбачена субвенція на інформатизацію та комп’ютеризацію загальноосвітніх навчальних закладів районів в обсязі 161,6 млн. гривень.

Річні виплати, передбачені на 2007 рік на реалізацію положень Закону України “Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України “Про освіту” педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів”, складуть 659,1 млн. гривень.Bookmark and Share