Триває тиждень „Дні українського кіно в Криму”


Можна сказати, що весь день був присвячений темі Трипільської культури, адже у Крим, в рамках проекту прибула з візитом Народний майстер України Людмила Смолякова – член Спілки народних майстрів України.

Вона дала майстер – клас для школярів української школи – гімназії. Діти та всі бажаючи мали змогу виліпити власноруч з глини фігурки доби Трипільської культури, доторкнутися до давнини. Ліпили всі – школярі, гості та навіть організатори заходу.

Після школи, пані Людмила відвідала факультет української філології та українознавства Таврійського національного університету ім. Вернадського, де прочитала лекцію про Трипільську культуру. На зустріч з Народною майстринею зібралася повна зала студентів та викладачів.

І ця зацікавленість не видається дивною, адже понад століття вчені, не лише українські, а й багатьох країн світу, намагаються переконати людство, як постала ця унікальна археологічна культура, що проіснувала 2700 років винятковою етнокультурною цілістю й, безсумнівно, вплинула на формування та духовний розвиток європейських народів. Трипільська культура не залишила після себе ні пірамід, ні величних храмів, ні кам’яних палаців, а її матеріальна спадщина, всі свідчення існування понад шість тисячоліть заховані в землі.
Нині ця культура заслуговує на те, щоб бути описаною як важлива складова цивілізації Старої Європи, про що безперечно знають студенти, які вивчають українознавство.

Як зазначила одна з організаторів заходу Олена Халімон, студенти відразу позитивно зреагували на вироби Народного майстра, тому що багато читали та чули про Трипілля, але не мали можливості так близько познайомитись з цією дивовижною культурою.
А після того як пані Людмила запропонувала зліпити фігурки часів Трипілля з глини, вони охоче погодились та поринули з головою в роботу. Усі хто погодилися ліпити, забрали свої роботи з собою.

Завтра в рамках Тижня „Дні українського кіно в Криму” буде показано перший молодіжний україномовний трилер „Штольня”.Bookmark and Share