Стартує Всеукраїнська акція "Майбутнє лісу у твоїх руках"


Цей захід відбудеться в рамках організованої Державним комітетом лісового господарства акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”. У цьому році головним заходом Акції є посадка лісу, яку планується розпочати 21 березня, який з 1971 року за підтримки ФАО ООН відмічається як Всесвітній день лісівництва, по 21 квітня, запроваджений в Україні як День Довкілля.

Започаткована Держкомлісгоспом акція спрямована на виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та безпосередню участь шкільної молоді у створенні нових лісів, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті.

У кожній області країни буде визначено окремий день для проведення заходів Акції на регіональному рівні. Лісогосподарськими підприємствами розроблено ряд заходів спрямованих на ознайомлення школярів з особливостями вирощування лісів та ведення лісового господарства. На підприємствах галузі будуть проведені екскурсії, в підвідомчих навчальних закладах – дні відкритих дверей.

У поточному році лісогосподарські підприємства галузі створять 52 тис. га лісових культур, в тому числі понад 24 тис. гектарів захисних лісових насаджень або нових лісів на землях, не придатних для сільськогосподарського виробництва.

Для виконання цих робіт, лісогосподарські підприємства мають достатню кількість якісного садивного матеріалу потрібного асортименту дерев і чагарникових порід – в лісорозсадниках вирощено 438 млн.шт. стандартного садивного матеріалу.

За період цьогорічної акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” лісівники України поставили за мету разом із школярами й громадськістю посадити по 2 дерева на кожного жителя країни.

21 березня акція “Майбутнє лісу у твоїх руках” стартує на сонячному Закарпатті, південних областях – Херсонщині, Миколаївщині, 24 березня до створення нових лісів приєднаються лісівники, школярі й громадськість Криму. Поступово до перебігу акції приєднаються усі області країни.

Одночасно із проведенням Акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”, за підтримки Міністерства освіти і науки, Держкомлісгоспу України та Товариством лісівників України буде проведено конкурс на кращий малюнок серед школярів молодших класів та кращий твір серед учнів старших класів. Переможців конкурсів на рівні державних лісогосподарських підприємств буде нагороджено цінними подарунками, а їхні роботи прийматимуть участь у конкурсі на всеукраїнському рівні.

Проведення Держкомлісгоспом України акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” в минулому році викликало велику зацікавленість серед учнівської молоді та мало значний резонанс в суспільстві. Керівництвом Державного комітету лісового господарства України прийнято рішення, що вона стане щорічною.

На веб-сайті Держкомлісгоспу (htpp://dklg.kmu.gov.ua) будуть розміщуватись детальні інформаційні матеріали щодо ходу акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” у регіонах.

Bookmark and Share