Україна залишається кандидатом №1 на вступ до ЄС – у громадській думці європейців


Україна залишається найбільш бажаним потенційним кандидатом на вступ, порівняно з Росією (45%), Туреччиною (40%) чи Марокко (35%).

Рівень підримки вступу України до ЄС черед опитаних українців також становить 55%, 25% українців висловилися проти, а таких, хто не визначився, аж 20%.

Переважна кількість опитаних вважає, що Україна неминуче стане членом ЄС. Тих, хто гадає, що цього не трапиться ніколи, лише 9%.

Більшість опитаних (59%) вважають, що до членства України в ЄС – близько 10 років (близько 5 років – 26%, близько 10 років – 33%). 14% опитаних вважають, що Україна вступить до ЄС за 15-20 років. Кожен п’ятий, однак, не зміг відповісти на це питання. Серед молоді 7 з 10 опитаних (69%) очікують, що це станеться не пізніше, ніж за 10 років.

61% опитаних переконані, що ЄС має зайняти більш активну позицію щодо України, з них 52% переконані, що ЄС має визнати, що майбутнє України – у ЄС, щоб спонукати її до проведення необхідних внутрішніх реформ, а 9% закликають почати переговори про вступ негайно. Приблизно чверть опитаних вважають, що ЄС має почекати, а поки що не давати Україні чітких сигналів щодо майбутніх можливостей.

Опитування проведено наприкінці грудня 2006 – початку січня 2007 р. компанією TNS Opinion (Франція) на замовлення YES у Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Великобританії та Польщі, а також в Україні за репрезентативною вибіркою (близько 1000 інтерв’ю у кожній країні (1500 інтерв’ю в Іспанії). Додаткові інтерв’ю були проведені серед молоді (18-30 років) – близько 300 респондентів у кожній країні.

Bookmark and Share