Причин для протестів студентів немає!


Міністерство освіти і науки запевняє, що вступні випробування на спеціаліста і магістра не є порушенням чинного законодавства і повністю відповідають статті 53 Конституції України та статті 4 Закону України «Про вищу освіту». Відповідно до цих законодавчих актів громадяни України мають право на безоплатне здобуття освіти за новим освітньо-кваліфікаційним рівнем.
Починаючи з 2001 року МОН доводить державне замовлення окремо на бакалавра, спеціаліста і магістра. При цьому, за останні три роки державне замовлення збільшено майже на 20%, а кількість місць на магістра і спеціаліста навіть перевищує кількість випускників бакалаврату.
14 березня з ініціативи Міністерства освіти і науки та за участю міністра Станіслава Ніколаєнка відбулось засідання круглого столу з лідерами студентського самоврядування ВНЗ з Харкова, Львова, Києва, АР Крим та інших міст України. Керівники міністерства та студентські активісти обговорювали і питання вступних випробувань на спеціаліста і магістра. Також окремо відбулась зустріч з цих питань з студентами Львівських вузів.
За результатами зустрічі Міністерство освіти і науки направило два листи ректорам ВНЗ (від 14.03.2007 № 1/9-143, і від 19.03.2007 № 1/9-158), якими дозволяє у 2007 році зараховувати результати державної атестації студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр (державні екзамени, захист дипломної роботи або проекту) як вступне випробування для осіб, які закінчили даний вищий навчальний заклад у поточному навчальному році, незалежно від джерел фінансування та форм здобуття освіти.
Для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра в попередні роки або в іншому вищому навчальному закладі, фахові вступні випробування провести за програмами, складеними на підставі програм державної атестації студентів вищого навчального закладу, до якого вони вступають.
20 березня за участю Міністра відбулась селекторна нарада ректорів всіх ВНЗ України, на якій в усній формі також було доведено дозвіл міністерства на подовження перехідного періоду на двоступеневу освіту.
Крім того у квітні цього року Міністерство освіти і науки планує провести Всеукраїнський студентський форум, де буде всебічно обговорено проблеми, які сьогодні турбують українських студентів та сформовано спільні шляхи їх вирішення.
Проте сьогодні деякі політичні сили намагаються перенести політичну напругу в стіни університетських аудиторій, що перетворює буденні робочі дискусій – за вмілої організації – на політичні акції. Такий підхід може тільки нашкодити якості української вищої освіти і її визнання на європейському освітньому просторі.
Міністерство освіти і науки не бачить причин для протестів студентів.
Міністерство освіти і науки готове і відкрите до діалогу з усіма громадськими студентськими організаціями, політичними партіями щодо шляхів вдосконалення реформування вищої освіти.
Bookmark and Share