Станіслав Ніколаєнко пояснив питання підготовки і проведення вступної кампанії "Абітурієнт-2007"


На зустрічі з журналістами міністр зупинився на основних проблемних питаннях підготовки і проведення вступної кампанії «Абітурієнт-2007».

При внесенні змін до Умов прийому у 2007 році міністерством не ставилося завдання докорінної зміни системи комплектування контингенту вищих навчальних закладів. Акцент робиться на стабільність, послідовність, поступовість, а також незмінність основних критеріїв відбору, які передбачені Конституцією та чинним законодавством України.

За словами міністра, планується, що понад 50% вступників отримуватимуть вищу освіту за кошти державного бюджету.

Посилено і відповідальність керівництва вищих навчальних закладів за результати вступної кампанії. До роботи приймальних комісій планується залучення представників органів місцевої влади та представників громадських організацій.

Подібно до минулого року створено оперативні штаби «Вступна кампанія-2007» та консультаційні телефонні лінії. Така форма роботи зі зверненнями громадян дає можливість надавати консультації, оперативно реагувати на їх заяви та звернення, особливо щодо питань визнання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти.

Міністр підкреслив, що приєднання України до Болонського процесу є незаперечним фактом міжнародного визнання нашої системи вищої освіти. Це зобов’язує нашу країну, в першу чергу, завершити модернізацію та реформування вищої освіти до 2010 року і надалі здійснювати освітній процес з урахуванням загальносвітових норм і стандартів.

Міністерство освіти і науки розпочинає поступові зміни в системі вищої освіти з роботи щодо упорядкування мережі вищих навчальних закладів та підвищення ефективності науки в університетах.

Першим кроком в цьому процесі стало впровадження двоступеневого рівня вищої освіти бакалавр–магістр, відповідно до міжнародних стандартів.

Ця система уможливлює зовнішню і внутрішню мобільність студентів, з метою продовження освіти або здобуття чергового ступеня магістра, у будь-якому вузі України або за кордоном незалежно від місяця попереднього навчання. Така практика існує в закордонних університетах і вже багато років успішно застосовується багатьма університетами України.

Станіслав Ніколаєнко наголосив, що запровадження вступних іспитів до магістратури не є порушенням норм чинного законодавства, (Закон України «Про освіту» та «Про вищу освіту») та практиці такого відбору не лише зарубіжних але й багатьох українських університетів.

Міністр підкреслив, що для уникнення непорозумінь з вступними випробуваннями за програмами спеціаліста і магістра в 2007 році, Міністерство освіти і науки надало приймальним комісіям вузів право самостійно визначати перелік фахових вступних випробувань та інших показників для визначення рейтингу, щодо зарахування вступника бакалаврату на навчання в магістратурі.

Надалі, вступні випробування до магістратури будуть обов’язковими.

Bookmark and Share