Створено Національну організацію скаутів України


Ця організація є відкритою до вступу для членів інших скаутських організацій України та не означає ліквідацію організацій-засновниць. Місією такої організації є представництво українського скаутингу у Світовій організації скаутського руху.

Під час Установчого з’їзду представники 18 регіонів України затвердили Статут та обрали керівні органи новоствореної організації. Так, найвищим керівним органом НОСУ є Національна Рада, до якої увійшли по вісім представників від Пласту та СПОКу, а також три представники Січі. Головою Національної Ради обрано пластуна Левка Захарчишина.

Починаючи з 1996 року, Пласт робить всі можливі кроки для того, щоб Україна була представлена у Світовій організації скаутського руху. У 1997 році Світовий конгрес СОСР через об’єктивні та суб’єктивні причини відхилив заявку Пласту на вступ до цієї організації. Декілька років по тому інша організація – СПОК – теж здійснила спробу приєднатись до світового скаутингу, проте на сьогодні жодна організація не є представленою у СОСР. Тому спільна комісія двох організацій напрацювала схему, за якою формується нове утворення, до якого увійдуть громадяни України, які представлятимуть Пласт, СПОК, Січ, та за бажанням представники інших скаутських організацій, і яке претендуватиме на вступ до СОСР.

Під час Установчого з’їзду директор департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту Костянтин Захаренко зазначив, що утворення нової організації є важливим не тільки для молодіжного руху України, а й в цілому для України. „Нарешті, цього року Україна матиме можливість претендувати на членство в Європейському молодіжному просторі і для нас дуже важливо, щоб Україна представлена була у тих процесах, що відбуваються поза межами нашої держави”.

Джерело : Національна скаутська організація УкраїниBookmark and Share