В Донецькій області пластуни провели семінар-тренінг для вихователів юнацтва


Метою тренінгу було підготувати сертифікованих вихователів для роботи з дітьми за програмами, розробленими Національною організацією. У семінарі взяли участь майбутні пластуни-скаутмайстри із Харкова, Донецька, Краматорська, Маріуполя, Миколаївки та Авдіївки. Захід проводився за фінансового сприяння Донецької обласної державної адміністрації в рамках проекту розвитку молодіжного руху в Донецькій області, який проводить Донецька округа Пласту.

Програма тренінгу мала три складові – теоретичну частину, практичні заняття і культурну програму. Характерною рисою семінару був високопрофесійний склад інструкторів. Всі вони є не лише сертифікованими практикуючими пластовими вихователями, а також мають вищу педагогічну освіту і багаторічний досвід виховної роботи. Зокрема, заняття із особливостей фізіологічного і психічного розвитку юнацтва, а також вміння спілкуватися із дітьми проводила керівник методкабінету Авдіївського міського управління освіти пластунка-сеніорка Тетяна Переверзєва, із релігійного і патріотичного виховання – священик Донецько-Луганської єпархії УПЦ/КП отець Олександр Воловенко, ідеологічні основи виховання в Пласті, методику проведення виховних занять – Сергій Летенко (скаутський і педагогічний досвід – 15 років), проведення таборів і мандрівок, організація скаутського наметового табору – вчитель фізвиховання, випускник другого рівня міжнародного навчального табору для інструкторів пластових юнацьких таборів “Лісова школа” Генадій Іванченко, структуру Пласту та інші заняття з організаційних тем – голова Донецької округи Пласту Дмитро Колесник.

Під час семінару учасники також складали плани і практикувалися у проведенні занять із дітьми, прогулянок і організації змагань на природі. На другий день тренінгу його учасники взяли участь у урочистостях на честь річниці із Дня народження Т.Шевченка. Того ж вечора на місцевому телебаченні вийшов сюжет за участі пластунів. Наступного дня гостями семінару були представники місцевого педагогічного університету і закладів освіти, які взяли участь у кількох тренінгових заняттях.

Завдяки Голові Донецької округи Д.Колеснику семінар мав добре технічне забезпечення. При закінченні заходу його учасники визнали, що він мав важливе значення для глибокого розуміння ними скаутської виховної методики Пласту, яка визнана фахівцями Інституту проблем виховання АПН України однією із найкращих методик позашкільного виховання в Україні. Всі учасники незабаром набрати отримають сертифікати вихователя юнацтва (скаутмайстра) національного зразка і почнуть проводити заняття із своїми першими юнацькими гуртками.

Автор : Сергій Летенко, прес-служба Донецької округи Пласту - НСОУBookmark and Share