НІМЕЦЬКІ ПАРЛАМЕНТАРІ СПРОБУЮТЬ ЗНАЙТИ ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ З ОТРИМАННЯМ ВІЗ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ


Описуючи ситуацію з отримання віз німецьким парламентарям, Лев Приступюк, один з учасників делегації УАСС, студент Національного медичного університету ім.О.Богомольця, зауважив, що для отримання візи йому довелося звернутися у якусь новостворену посередницьку структуру з Індії, яка займається записом на співбесіду, німецьким організаторам конвенції довелося тричі телефонувати в консульську службу посольства Німеччини в Києві, а також двічі надсилати лист-запрошення, який постійно пропадав. “Участь у студентській конвенції з метою підготовки студентських пропозицій щодо подальших реформ освітнього простору країн-учасниць Болонського процесу – не причина для безкоштовного отримання візи, оскільки захід не має освітньої мети”, – з такою аргументацією Льва Приступюка зобов’язали сплатити 35 євро за отримання Шенгенської візи.
“За підтримки УАСС питання надання віз студентам в аспекті європейської освітньої мобільності стало одним з ключових пунктів Берлінської декларації, що була ухвалена, і буде передана міністрам з питань освіти і науки країн-учасниць Болонського процесу. Також на найближчому засіданні Виконкому Українська асоціація студентського самоврядування питання віз стане одним з ключових, адже з ним стикається чи не кожен український студент при виїзді закордон.. Ми обов’язкове підготуємо лист новопризначеному Міністру закордонних справ, а також детальний опис проблеми для німецьких парламентарів, про який просила Кріста Сагер”, – повідомляє президент УАСС Ігнатович Анатолій.
Нагадуємо, що у м. Берлін (Німеччина) завершилася 13-та Європейська студентська конвенція, участь у якій взяли понад 100 представників студентства 40 країн Європейського континенту. Україна була представлена делегацією Української асоціації студентського самоврядування (УАСС), яка була однією з найчисельніших.
13-та Європейська студентська конвенція стала підготовчим етапом до самміту міністрів з питань освіти країн-учасниць Болонського процесу, яка проходитиме у травні 2007 року у Лондоні. У травневому самміті передбачається участь міністра освіти та науки України Станіслава Ніколаєнка. Україна приєдналася до Болонського процесу у 2005 році.
Починаючи з 2000 року, Європейські студентські конвенції регулярно проводяться Об‘єднанням національних студентських союзів Європи ESIB у країні, яка на даний момент головує в ЄС.Bookmark and Share