Перешкоди для інвестування в Україні ?


Шановні друзі!
З початку оголошення конкурсу пройшло майже три місяці. Мені дуже приємно отримувати від Вас багато листів, на більшість яких я відповів, а ті хто не отримав відповіді - отримають її найближчим часом.
Але в мене були і розчарування, хоча скоріш, все це не усвідомлення багатьох підприємців важливість написання бізнес-планів, особливо молоді. По роду свої професійної та громадської діяльності я спілкуюсь з різними людьми, серед них багато іноземців, що приїжджають в України. Їм подобається Україна, її люди, культура, традиції, але не всі починають тут свій бізнес. Ви спитаєте - чому? А все просто - недосконале законодавство (рекомендую ознайомитись з доповіддю Європейської Бізнес Асоціації „Перешкоди для інвестування в Україні” лютий 2005р.) та не вміння розробляти та презентувати бізнес-плани. Звичайно не всі є спеціалісти з економіки, маркетингу, менеджменту та інше. Той хто має достатньо грошей наймає спеціалістів з області написання бізнес-проектів і пошуку та залучення інвестицій к ним.
Метою проведення Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів „ Best Business Plan of the world competition - Ukraine ” є:
1. Навчити підприємців, молодь, яка хоче мати власну справу, розробляти та презентувати бізнес-плани. Показати їм важливість написання бізнес-плану, бо це є інструмент, якій може допомогти вірно розпочати свій бізнес та не стати банкрутом. Побачити його позитивні та негативні сторони.

2. Залучити інвестиції до фінансово-привабливих проектів.

В цьому напрямку нами було зроблено:
• Ми задіяли до цього проекту дві компанії-професіонали це “Skorobey Group” – про неї я повідомляв та компанія Capital Strategy Ltd., яка попередньо погодилася виступити в якості експерта на конкурсі бізнес-планів та взяти на себе залучення фінансування до найкращих, інвестиційно-привабливих проектів, але компанія Capital Strategy Ltd. залишає за собою право не залучати фінансування до жодного проекту.»

• Українським представництвом Міжнародного конгресу промисловців та підприємців та Міжнародною Молодіжною Палатою Підприємців (JCI) за підтримки Європейської бізнес асоціації (EBA) іде підготовка до проведення Український фінансово-інвестиційний форум (УФІФ), який являє собою низку щорічних обласних конференцій та підсумкової національної конференції. Метою цих конференцій є ознайомлення малого та середнього бізнесу з можливостями фінансового ринку у інвестуванні та сприяння розвитку регіональних програм з інвестування, залучення та підтримки інвестицій.
Проведення УФІФ підтримується Кабінетом-міністрів України та Постійною комісією Верховної Ради Автономної республіки Крим адміністративно-територіальних питань та місцевого самоуправління.

• Найближчім часом буде створена Всеукраїнська база інвестиційних проектів в рамках Міжнародної програми залучення та підтримки інвестицій. Метою створення цієї бази є залучення іноземних інвестицій в економіку України, а саме в малий та середній бізнес.

А тепер саме головне!
З метою підвищення рівня бізнес-планів та допомогти учасникам конкурсу написати інвестиційний проект ми:
- продовжили термін подачі інвестиційних проектів до 15 вересня.
- впроваджуємо безкоштовну консультацію по написанню бізнес-планів до 15 вересня 2005 р. Свої питання Ви можете задавати по електронній адресі: xomuk@ua.fm або Anton_jci@ukrpost.net З поміткою „Питання на конкурс”.
Консультанти:
Маргуліс Віталі Георгійович - бізнес-консультант вищої кваліфікації Академії розвитку освіти США, Академік Міжнародної вищої академії кооперації, Генеральний директор Асоціації „Укрконсалтінг”
Гудкевич Світлана Олександрівна – професор, доктор економічних наук, Завідувач кафедри менеджменту, Європейський університет.
В залежності від питання ми будемо залучати інших фахівців.
Питання, що будуть надсилатися павині бути чіткими та не двозначні.
У конкурсі можуть прийняти участь фізичні та юридичні особи

З повагою ,
Антон Хомік

Bookmark and Share