Тернопільські студенти вимагають скасування Наказу міністра освіти


«Студенти – сила», та «Геть міністра Ніколаєнка!» саме з такими гаслами близько двох тисяч тернопільських студентів вийшли протестувати. Організатором акції виступила Обласна студентська рада, до складу якої входять представники та голови органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів Тернополя.
До студентів вийшли депутати міської ради, які запросили організаторів до зали засідань та запропонували зачитати їхні вимоги.
«Ми, студенти міста Тернополя, - заявив один з організаторів акції протесту Назар Зелінка, - вимагаємо скасування Наказу міністра освіти, та після його доопрацювання впровадити для осіб, які поступатимуть у ВНЗ з 2007 року. Також звертаємо увагу громадськості до непрофесійних та недемократичних підходів міністра освіти і науки Ніколаєнка відносно впровадження освітніх реформ, що неодноразово призводили до студентських заворушень».
Організатори акції заявили, що вразі невиконання їхніх вимог, вони знову вийдуть на вулиці і чинитимуть безстрокові акції протесту, включно до вимоги зміни діючого міністра. П'ятнадцять днів, саме такий термін тернопільські студенти дали українській владі аби прийняти відповідне рішення.
Депутат міської ради від парії «ПОРА», Олег Макогін зачитав проект рішення, в якому йшлося про те, що Тернопільська міська рада підтримує студентів, та звертається до Президента України, Прем’єр Міністра, а також Верховної Ради про вимогу прийняти відповідні дії відносно Наказу міністра Ніколаєнка та підтримати вимоги студентів. Депутати одноголосно підтримали дану пропозицію.
Громадянська партія «ПОРА» та Конгрес Українських Націоналістів, які офіційно підтримали ініціативу студентів зі своєї сторони закликали студентів бути сильними і не забувати про, те що самі можуть відстоювати власні права. На знак підтримки передали мішок капусти та надгробний вінок, який символізує похорон наказу, через місцевих соціалістів Міністру освіти та науки.
Задоволені студенти, заручені підтримкою міської та обласної рад, остання також підтримала студентів, вирушили далі вчитися.

Bookmark and Share