Повноваження студентського самоврядування розширилися?


Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко зазначив, що відтепер адміністрація вищого навчального закладу повинна узгоджувати з лідерами студентського самоврядування рішення про: виключення студента з ВНЗ на підставах, не пов'язаних з академічною заборгованістю; поселення студента в гуртожиток та виселення з гуртожитку; правила поведінки студентів та правил проживання в гуртожитках; участь в програмах міжнародного обміну студентами та програмах стажування.

АЛЕ! В кожної медалі є дві сторони. Отже:

Позитив - начебто все добре і органи студентського самоврядування тепер отримають нові повноваження і більшу незалежність, що дозволить їм відстоювати права (як свої, так і всього студентства) і якісно підвищить ефективність їх роботи.

Негатив №1: для тих, хто знає історію всіх пропозицій змін до Закону про вищу освіту - це прийняли пропозиції 0809, які були прописані під Міністерство освіти та під ректорів ВНЗ. Все, що казав Ніколаєнко, дуже добре, АЛЕ, всі права, надані органам студентського самоврядування, мають ДОРАДЧИЙ статус. Пояснювати не треба, наскільки ректорати будуть „дослухатись” до порад ОСС - вони це гарно демонструють і зараз...

Негатив №2: гарна фраза "на підставах, не пов’язаних з академічною заборгованістю". Навіть при дорадчому статусі ОСС адміністрація не хоче допускати студраду до всіх питань виключення. А зробити академічну заборгованість комусь із лідерів ОСС, який намагатиметься відстоювати права студентства - це для адміністрації питання двох секунд. І захистити такого студента буде вже точно нікому - це "підстава для відрахування, пов’язана з академічною заборгованістю".

Негатив №3 (можливо, самий вагомий): тепер і Міністерство, і профільний комітет Верховної Ради, і багато хто з депутатів (доречі, в парламенті багато ректорів) будуть казати: які там ще зміни до Закону про вищу освіту і тим більше - який там ще окремий Закон „Про студентське самоврядування”? Ми тільки-но прийняли зміни, з вас досить! Так що сподіватись на швидке прийняття змін в повному обсязі, які напрацьовувались і робочою групою, і були схвалені під час круглого столу в ВР, чи на прийняття окремого СтудЗакону тепер важко.

Андрій Кавунець,
Голова Вінницької обласної організації НДЛМ
Bookmark and Share