Крим виконує програму з впровадження сімейної медицини


У засіданні взяли участь міністр охорони здоров'я АРК Сергій Доніч, заступники міністра охорони здоров'я АРК Аліна Грудницька і Таїр Мусаєв, начальники відділів Мінохоронздоров'я АРК Лариса Козлова і Ганна Артемова, начальник управління Мінохоронздоров'я АРК Михайло Бистров, а також заступники голів районних і міських держадміністрацій Криму, головні лікарі міст і районів, керівники окремих сільських і селищних рад.

Перший заступник Голови уряду Євген Михайлов, відкриваючи засідання, підкреслив, що 2006 рік для кримських медиків став роком підвищеної уваги до проблем сільської медицини, і що в Криму робота з виконання програми ведеться ефективно. Якщо в 2004 році Крим був на останньому місці в Україні з впровадження сімейної медицини, то завдяки реалізації цілеспрямованої програми вже в 2006 році автономія посіла 6-е місце по країні. Значно покращали якісні і кількісні показники розвитку сільської охорони здоров'я і сімейної медицини. Відкриті нові установи сімейного типу, триває робота зі зміцнення їх матеріальної бази. Профінансовано і куплено матеріальних цінностей і устаткування на суму 7,4 млн. грн., це 50 комплектів стоматологічного устаткування, комплекти діагностичного і лікувального устаткування для оснащення 26 амбулаторій, 37 наборів сімейного лікаря. Тільки в 2006 році для сільської медицини придбано 38 автомобілів.

Таким чином, зараз в Криму функціонують 133 установи надання допомоги в галузі сімейної медицини, в яких працюють 234 сімейних лікарі і 254 середніх медпрацівників. З них в сільській місцевості розгорнено 104 установи, зокрема 79 сімейних амбулаторій. У містах Криму відкрито 29 установ сімейного типу, в яких працюють 74 лікарі. Всього в Криму функціонують 83 сімейних амбулаторії, 14 відділень в поліклініках, в яких розгорнуто 234 ділянки надання допомоги сімейній медицині. Забезпеченість сімейними лікарями в Криму відповідає середньоукраїнському показнику і складає 1,2 лікаря на 10 тис. осіб. Вище середнього кримського рівня забезпеченість сімейними лікарями в Сакському, Бахчисарайському, Чорноморському районах, в Судаку. В той же час недостатньо сімейних лікарів у Феодосії, Ялті, Євпаторії, Красноперекопському, Красногвардійському, Роздольненському районах.

У 2007 році в Кримському медуніверситеті підготовлено 117 фахівців в області сімейної медицини, 60 осіб навчаються в інтернатурі.

У своєму рішенні координаційна рада звернула увагу керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і охорони здоров'я міст Керч, Ялта, Євпаторія, Алушта, Армянськ, Кіровського, Красногвардійського, Совєтського, Первомайського, Чорноморського районів на необхідність активізувати роботу з розвитку установ надання допомоги сімейній медицині. Органами місцевої влади будуть конкретизовані завдання щодо виконання програми в 2007-2008 рр.Bookmark and Share