Школа молодого політика: „ Вперед до нових перемог...”


14-15 травня в приміщенні Учбово-методичного центру „Ради федерації профспілкових організацій Чернігівської області” відбувся дводенний семінар, в рамках проекту „Українська школа молодого політика”, організаторами якого виступили Чернігівська міська молодіжна громадська організація „Молодь – ХХI століття” за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту.
Тема семінару, як завжди, була актуальна „ Політичні партії та вибори”, „Ефективні засоби впливу громадськості на прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування”. Тренерами семінару виступили досвідченні фахівці своєї справи: Костянтин Плоский, голова Центру Політичної Освіти та Антон Геращенко, голова Красноградської державної адміністрації, депутат Харківської міської ради.
На мою думку, тренерам семінару бездоганно вдалося на прикладах роз’яснити та проаналізувати партійну та виборчу систему України, методи впливу громадян на прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування . Разом з учасниками семінару тренери дійшли до висновку, що партійна система в Україні, на жаль, поки що недосконала. Ігрова форма семінару стимулювала учасників до активної участі в обговоренні різноманітних питань. Гостра дискусія з приводу виборчої реформи, що, як відомо, стосується зміни змішаної виборчої системи на пропорційну, викликала велику кількість думок та пропозиції серед учасників щодо вирішення цього дискусійного питання. Було приємно дізнатись про досвід країн Європи у виборчій системі. В ході обговорення молоді політики висловили думку про недоцільність зміни виборчої системи в Україні. Крім того, учні „Української школи молодого політика” дізнались про своєрідне „ноу-хау” в області здійснення громадського впливу на проведення державної та місцевої політики.
Серед почесних гостей семінару були запрошенні Артем Стах, депутат Чернігівської міської ради та В’ячеслав Голуб, голова Відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради. Артем та В’ячеслав поділилися з учасниками своїм досвідом щодо особливостей функціонування органів місцевого самоврядування в м. Чернігові, відповіли на хвилюючі питання молодих політиків. Шквал питань стосовно реалізації державної молодіжної політики, повноважень та форми роботи депутатів місцевих рад різних рівнів. На всі питання учасників шановні гості дали конкретні відповіді та закликали до співпраці.
Будемо сподіватися, що в найближчому майбутньому на „політичному небосхилі” засяють нові політичні „зірки”. Отож, вперед до нових перемог...

Артем Шелковий,
Чернігівська міська молодіжна громадська організація „МОЛОДЬ – ХХІ СТОЛІТТЯ”
14000, м.Чернігів, вул. Преображенська,14, к.32,
тел/факс (0462)10-18-71, E-mail:yxxic@hotmail.com

Bookmark and Share