Молодиків засудили за порвані прапори КПУ


Ще 9 березня поточного року до чергової частини міської міліції надійшла заява, що близько 11-00 на перехресті вул. Магістратська та Воровського, що в обласному центрі, група осіб в кількості близько 10 чоловік зупинила п'ятьох представників "Молодіжної організації ЛКСМ України". Комсомольці поверталися з урочистих заходів, присвячених Дню народження Тараса Григоровича Шевченка.

Невідомі особи звернулися з вимогою кинути на землю прапори: "Обласної організації всеукраїнської спілки робітників" та "Обласної організації ЛКСМУ" та потоптати їх в багнюці. Отримавши у відповідь відмову, вони вирвали з рук представників ЛКСМ обидва прапори та, вигукуючи образливі слова, порвали і потоптали їх.

Міліція Чернігова встановила осіб, причетних до інциденту. Їх також упізнала постраждала сторона. Згідно з українським законодавством, такий вчинок кваліфікується як адміністративне правопорушення, тому відносно двох осіб з числа нападників були складені та направлені до суду адміністративні протоколи.

27-28 березня в Новозаводському районному суді відбулося слухання цих адміністративних матеріалів.

Перед судом постали двоє молодих людей: голова Чернігівської молодіжної громадської організації “Українська студентська спілка” Олександр Ясенчук та студент IV курсу Чернігівського технологічного університету, член УНП Антон Никоненко.

Під час слухання справи Олександр Ясенчук неодноразово своїми діями демонстрував неповагу до суду: не вставав під час своїх звернень до суду, чи до свідків, не реагував на зауваження судді. Про недопустимість такої поведінки йому неодноразово наголошував головуючий.

Олександр Ясенчук намагався привернути увагу суду до свого твердження нібито, що обвинувачення на його адресу є сфабрикованими і ґрунтуються на розбіжності політичних поглядів. Не оминув він увагою і роботу міліції, закидаючи їй спробу звинуватити у хуліганстві першу-ліпшу особу, на яку вказали комуністи.

Зі свого боку свідки з боку КПУ та ВЛКСМУ одностайно твердили, що Ясенчук під час нападу більше за всіх застосовував нецензурну лексику та підбурював оточуючих до хуліганських дій.

Однопартійці Олександра, ніби й твердили, що він знаходився з ними весь час і ніяких протиправних дій він не чинив, проте їх свідчення були занадто плутаними, особливо в частині пояснень стосовно проміжку часу після закінчення заходів. Так, коли всі присутні покинули урочистості і попрямували до приміщення УНП, ніхто не зміг стверджувати напевне чи був з ними Олександр Ясенчук. А саме в цей час і відбувся напад.

Прийнявши до уваги свідчення обох сторін, 28 березня о 14-20 суд оголосив прийняте рішення – визнати Ясенчука О.А. та Никоненка А.В. винними у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство), яке виразилося у псуванні прапорів та символіки, яку несли члени ЛКСМУ, а також висловлюванні образливих нецензурних фраз в бік потерпілих, і присудити штраф у розмірі 51 гривні кожному.

За інформацією Новозаводського районного суду, УМВС України в Чернігівській області



















Bookmark and Share