Міськрада Сімферополя - проти історії


Причиною такого рішення стало так звана «пропаганда серед школярів ідей націоналізму і фашизму під час проведення «Днів українського кіно». Олена Халімон, одна з організаторів заходу, координатор інформаційно-просвітницьких програм громадської організації «Український Дім» в м. Сімферополь, наголошує на тому, що міська рада так і не назвала, який саме фільм мав пропагандистський характер. «Нас дивує той факт, що фільм «Білий птах з чорною ознакою», який належав до програми показів, було засуджено чиновниками, - обурюється вона. - Але ж ця стрічка не була забороненою навіть у комуністичні часи!».

Як повідомила депутатка міської ради від фракції блоку «За Януковича!» Наталія Пантух, цей захід проводився за кошти іноземного фонду. Щоправда, офіційні організатори – Фундація Регіональних ініціатив та Український Дім – про це навіть не здогадуються.

«Цей захід не є політично заангажований – ініціатори проведення акції спираються на указ Президента України № 879/2006, де в пункті другому вказано: Міністерству освіти і науки разом з Національною академією наук України забезпечити: всебічне та об‘єктивне висвітлення у навчально-виховному процесі питань, що стосуються участі українців в Другій світовій війні…» - відповіла Олена Халімон на заяву Наталі Пантух щодо неприпустимості політично заангажованих заходів у стінах шкіл.

Наразі триває тиск на гімназію, в якій відбулися покази, та Спілку Кінематографістів, що надали кінопроектор організаторам заходу. Від них влада вимагає обґрунтування причин підтримки подібних фестивалів.

Також стало відомо, що міська рада створила спеціальну комісію, яка розслідуватиме цей факт. Далі справу обіцяють довести до Верховної Ради України, а вже згодом – до Міністерства освіти Автономної Республіки Крим.

Bookmark and Share