Міністру внутрішніх справ України Луценку Юрію Володимировичу !


Шановний пане міністре! Звертається до Вас студент Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Олександр Ломако. Під час виборчої кампанії 2004 року я зазнав репресій з боку правоохоронних органів: неодноразово був безпідставно затриманий співробітниками міліції, про що не складалися ніякі протоколи; багато разів у мене вилучали агітлітературу опозиційного спрямування; часто я помічав стеження, мій мобільний телефон постійно прослуховувався. Але апогей тиску я відчув вночі 19 жовтня, коли у квартирі яку я знімав за адресою проспект Перемоги 115 кв. 5 проводився обшук, в ході якого у мене було „знайдено” і вилучено 170 фальшивих гривень, 576 грам тротилу з вмонтованим детонатором та близько 40 кг. агітаційної та інформаційної літератури громадянської кампанії „ПОРА!”. З 19 жовтня 2004 року я перебував в Ізоляторі тимчасового тримання за підозрою у зберіганні вибухонебезпечного пристрою середньої потужності та фальшивих грошей. 29 жовтня мене звільнили на підписку про невиїзд, а 20 листопада прокуратура міста та суд зняли з мене звинувачення.
Під час того обшуку на квартирі було присутньо п’ятеро представників міліції, групу очолював Беспальчий. Але, обшуком практично керував не він, а Ю. Шафрай, який діставав з кишені піджака фальшиві гроші та витягав вибухівку з духовки на кухні. Слід додати, що під час обшуку він поводив себе досить нахабно: заборонив користуватися мобільними телефонами, викликати адвоката, а коли присутня під час обшуку Тетяна Пекур спробувала подзвонити, він вибив з її рук телефон і вдарив по обличчю.
Як мені стало відомо, 12 травня 2005 року Шафрая Юрія Івановича було призначено на посаду заступника голови Чернігівської міської міліції. У зв’язку з викладеним вище це призначення викликає в мене масу запитань. Якщо на такі відповідальні посади у правоохоронних органах будуть призначатися люди, що брали активну участь у масових репресій колишнього режиму, то ні про яку „міліцію з людським обличчям” якій довірятимуть громадяни, про що Ви говорили не можна буде навіть мріяти!

15 травня 2005 року
(Ломако Олександр Анатолійович, проживає у м. Чернігові, за адресою вул. Горького 14 кв.59, тел. 8-050-381-68-35)


Копії: начальнику управління МВС в Чернігівській області Костюку В.В, голові Чернігівської облдержадміністрації Атрошенку В.А., Національній спілці журналістів України, представникам засобів масової інформації.

Bookmark and Share