Заява Української Студентської Спілки з приводу розпуску Верховної Ради України


Останнім часом український народ пережив багато: від революції, повернення віри в світле майбутнє до розчарування та апатичного ставлення до будь-яких політичних подій. Так, ситуація в Україні змусила спочатку мабуть вперше в історії нашої держави, отримати найбільший синергетичний ефект від єдності української нації. Зараз Україна стала на шлях демократичного розвитку, а події останніх днів є тому підтвердженням. У нашій державі вже не діє практика вирішення політичних суперечностей силовими методами і громадяни можуть вільно виражати свої погляди.
Так само все більш чітко вимальовується система стримувань та противаг, коли влада в країні поділена на законодавчу, виконавчу та судову, існує реальний механізм взаємоконтролю між гілками влади. Зокрема, роботу цього механізму ми можемо спостерігати в результаті підписання Президентом України Указу „Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України”. Адже в статті 83 Конституції України чітко визначено, що коаліція формується на основі депутатських фракцій, а ми стали свідками масової міграції депутатів поодинці в коаліцію, що є грубим порушенням Конституції України.
Враховуючи вищевикладене, Українська Студентська Спілка (УСС) як представник великої частини студентського загалу України підтримує розпуск Верховної Ради України та дії Президента України як гаранта додержання Конституції України.
Указ Президента є конституційним і обов'язковими до виконання на території України. Тому УСС підтримує рішення Президента щодо проведення дострокових виборів із дотриманням демократичної процедури. Проте ми виступаємо за якомога більш прозорий виборчий процес. Для забезпечення цього необхідним є залучення незалежних спостерігачів.
Відповідно до своїх статутних завдань УСС сприяє поглибленню демократизації суспільства та організовує процес спостереження за виборами. Тому УСС має намір делегувати своїх представників для спостереження під час виборів до Верховної Ради України 27 травня 2007 року.
Нагадаємо, що проведення дострокових парламентських виборів є нормальною ознакою для парламентсько-президентських та президентсько-парламентських республік Європи.
УСС виступає за дотримання Указу Президента та проведення дострокових парламентських виборів і готова делегувати спостерігачів на виборчі дільниці.

Довідково
Українська Студентська Спілка – найстаріша всеукраїнська молодіжна громадська організація України, заснована 1989 року. Була однією з організуючих сил „революції на граніті” 1990 року. Покликана захищати законні права та представляти інтереси студентів.

Контакти:
8 050 3412086 – Станіслав Куценко;
8 067 5007386 – Тетяна Гостєва.


Bookmark and Share