«Мамо, я на майдані прапора держу,»— повідомляли батькам «мобілкою» чигиринські школярі, протизаконно зняті з уроків і вивезені на «синій» мітинг до Києва


Як повідомив «УМ» голова Чигиринської районної адміністрації Петро Литвин, школярів вивели «втихаря» керівники місцевих «регіоналів» —депутат міської ради, голова батьківського комітету Чигиринської школи №3 Галина Кузьменко та депутат райради Володимир Грабовий.

За даними преси, сорок чигиринських дітлахів поїхали до Києва «на екскурсію» за гонорар у 40 грн. кожному. Тому й не дивно, що телекамери на майдані вихоплюють із натовпу масу облич 14-15-річного віку.

«Коли директор школи № 3 Раїса Захарченко помітила, що на уроках немає дітей, вона тут же кинулася по батьках з'ясовувати причину. А батьки були впевнені, що діти... в школі. Насправді учнів зібрали і вивезли автобусом ледь не вночі, причому без будь-якого супроводу. Відверто кажучи, я обурений такою ситуацією», — каже Петро Литвин. Районний голова наголошує, що Чигиринська РДА застерігала всі політичні сили району від подібних кроків, але, на жаль, представники Партії регіонів, «наче злодії, викрали дітей, і батьки дуже стурбовані цим».

Керівник Чигиринської райдержадміністрації обіцяє в межах чинного законодавства вжити всіх заходів, аби ніякій політичній силі не захотілося повторити подібне. На його думку, в ситуацію має втрутитися районна прокуратура і також сказати своє слово, аби наступного разу нікому не спало на думку «запудрити дітям мізки екскурсіями та вивезти їх невідомо куди і для чого». «Хіба це нормально, що мати рано встає, а дитини вдома немає. А потім школяр телефонує з Києва: «Мамо, я на Майдані прапора держу». То як це дітей треба було задурити, щоб вони рідним батькам не сказали, куди їдуть?» — обурюється пан Литвин.

До речі, по Чигирину й зараз бігають представники Партії регіонів, кланяються вже не дітям, а дорослим землякам у всіх організаціях та обіцяють по 100 грн. добових, «тільки, люди добрі, поїдьте до Києва та постійте день на Майдані за Януковича й Мороза».КОМЕНТАР З ПРИВОДУ
Коментуючи ситуацію з учнями Чигирина, міністр освіти Станіслав Ніколаєнко вчора сказав в інтерв'ю кореспонденту «УМ», що, на його думку, це «провокація». «Ну хто б віз учнів за 300 кілометрів до Києва на якісь мітинги? Зрозуміло, що це робили не з відома Міністерства освіти. Ніхто з Міносвіти не давав санкцій на це», — сказав міністр-соціаліст. Він запевнив, що сам дізнався про цю новину з телевізора і «ледь не впав зі стільця».

Крім того, Ніколаєнко підкреслив, що Закон про освіту забороняє втручатися у навчальний процес різним політичним партіям, а брати участь у мітингах можуть лише повнолітні студенти, і то після навчання, а не під час лекцій.

Людмила НІКІТЕНКО
Bookmark and Share