НА-Івано-Франківськ: «Бумер» проти «Гринджолів»


Нещодавно, побачивши сайт найпопулярніших в Україні рінгтонів (так називаються мелодії для мобілок), була шокована – виявляється, українським мобілеманам найбільше до душі заїжджена вже кілька років «Бригада» та «Бумер». Не хотілось вірити, що й навіть після помаранчевої революції вуха українців милують попсові бандитські наспіви. Не віриться – треба перевірити.

У пошуках музичних вподобань оновленою революцією молоді допомагали не байдужі активісти з «Національного Альянсу». Отже було проведене анонімне опитування 350 студентів усіх, без винятку, вузів міста і учнів старших класів шкіл і гімназій. Хоча повальної бригадоманії не виявлено, результат трохи розчарував – 95 опитаних (30%) у виборі рінгтону надають перевагу російській попсі (це, здебільшого, «Корні» з піснею «Віка», Ірина Дубова «О ньом», «Дєвочкі» «Говорила мама»).
Щодо попси іноземної, то її полюбляють 20% опитаних ( найпопулярніші рінгтони – Benni Benassy «Memory of Love», Arash «Boro Boro», Bomfunk Mc). Інші 20% молоді надають перевагу іноземним рок-композиціям у виконанні Limp Bizkit, Linkin Park, Evanesence, System of a Down.
Помітне місце серед попсових російських рінгтонів займають також і мелодії з вищезгаданих кінофільмів про будні бандитської еліти: «Бумер» і «Бригада». Мабуть, це ще відголоски передвиборчої несвідомості.
Хочеться сподіватись, що просто ще не вся молодь встигла змінити мелодію мобілки на популярні тепер «Дикі танці», «Разом нас багато» чи гімн України. Хоча українські мелодії (14%) загалом у двічі поступаються російській чи іноземній попсі, ці три пісні виявилися абсолютними лідерами опитування поряд з піснею Benni Benassy «Memory of Love».
А може популярність «Бригади» та «Бумера» нам просто підсовують і видають за бажане? Інтернет-сайти, псевдоукраїнське радіо та модні столичні журнали фактично самі формують смаки молоді, пропонуючи їм широкий вибір всілякомовної попси, в той час як Руслана, «Ґринджоли» та інші сучасні українські виконавці свідомо ігноруються, коли на них не можна заробити гроші.
В Україні значно більше прихильників «Океану Ельзи» та «ВВ», ніж якихось «Корнів», але спробуйте знайти де-небудь рінгтон з улюбленою піснею українських рок-виконавців! Спробуйте підрахувати співвідношення української та російської пісні на радіо та телебаченні! Знайомі друзі іноземці деколи запитують: «То яка у вас мова все-таки державна?»

На, НА
www.national.org.ua

Bookmark and Share