УСС та Ю.Павленко - за ЄС для молоді


13 квітня 2007 року у Житомирі відбулася конференція «ШЛЯХ ДО ЄС У КОНКРЕТНИХ ДІЯХ: МОЛОДЬ І ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ», організаторами якої були Українська Студентська Спілка та Фонд Конрада Аденауера. Захід пройшов у Житомирській обласній державній адміністрації під почесним патронатом її голови - Юрія Павленка.
На конференції були обговорені питання щодо того, що конкретно несе для української молоді європейська інтеграція України, а особливо, в галузі стандартів освіти, соціальних гарантій, працевлаштування. За результатами конференції були напрацьовані відповідні рекомендації органам влади України, які будуть передані за призначенням.
Так, у сфері освіти молодь рекомендувала:
1. Звернути увагу на питання життєзабезпечення студентів - від гуртожитків до заміни морально застарілих підручників.
2. Посилити контроль за викладанням у вищих навчальних закладах українською мовою
3. Звернути увагу на структуру державного замовлення і збільшити набір студентів на спеціальності за фахом, який є у дефіциті.
4. Переглянути вимоги щодо наявності професорів/доцентів на конкретних кафедрах. Часто викладають професори дуже похилого віку і таким чином кафедри виконують вимоги встановлені законодавством.
5. Розширити права студентського самоврядування на законодавчому рівні.

У сфері працевлаштування:
1. Налагодити системну співпрацю обласних центрів працевлаштування з органами студентського самоврядування та студентськими профспілками
2. Поширювати іфнормацію серед студентів щодо можливостей роботи у Європі та США за програмами Au-Pair, Work and Travel та ін. через органи стдуентського самоврядування.
3. Встановлювати прозорі конкурси під час працевлаштування молоді на державну службу в обласних адміністраціях.
Активними учасниками конференції стали представники Міністерства освіти та науки України, Житомирської обласної державної адміністрації, експерти з питань євроінтеграції, представники громадських організації та студентського самврядування, а саме: ВМГО „ФРІ”, ВМГО „Молода Просвіта”, ВМГО «Молодий Рух», ВМГО «Українська народна молодь», Європейська кампанія „Всі рівні – всі різні”, МБО «Фонд сприяння розвитку здібної та обдарованої молоді», МГО „Світ для молоді”, ВМГО „Молода Батьківщина”, ВМГО „МСНУ”, ВМГО „«Євро<26», Спілка ініціативної молоді, Студентське братство ЖДУ, Студентський парламент ЖДТУ, Студентський парламент ЖФ ЄУ та ін.


Bookmark and Share

Школа космоэнергетики дистанционное обучение www.cosmorauf.ru/training/.