ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Президенту України Ющенку В.А.


ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Президенту України Ющенку В.А.

Щодо ситуації навколо Рівненського державного гуманітарного університету

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Студентський актив та більшість студентства Рівненського державного гуманітарного університету звертає Вашу увагу на те що в вище згаданому навчальному закладі відбувається порушення прав і свобод студентів. Чиниться тиск на адміністрацію вузу, проводяться провокаційні мітинги, пікетування на яких висуваються безпідставні звинувачення. На нашу думку це є дії політичних сил, які використовують окремих представників Професійної студентської спілки Рівненського державного гуманітарного університету „Студентське братство”.

Ситуація погіршується тим, що дана професійна спілка студентів забула про свої „безпосередні” статутні обов’язки та виконання колективного договору який був укладений між адміністрацією Рівненського державного гуманітарного університету та Професійною студентською спілкою Рівненського державного гуманітарного університету „Студентське братство”.

Професійна студентська спілка Рівненського державного гуманітарного університету „Студентське братство” була утворена на хвилях помаранчевої революції 19 листопада 2004 року. Згідно колективного договору ПСС РДГУ „Студентське братство” зобов’язується контролювати розподіл та використання коштів, які виділяються на соціально-побутові потреби студентів, проведення культурно-виховної роботи, спортивно-оздоровчої роботи. Здійснювати облік малозабезпечених студентів та брати участь в роботі стипендіальних комісій університету та факультетів при призначенні стипендій та розподілі коштів Фонду соціальної допомоги студентам, аспірантам, докторантам. Виділяти кошти не менше 30 % від щомісячних надходжень до профспілкового бюджету та надання матеріальної допомоги студентам. Але за рік існування профспілки ми так і не змогли побачити виконання даних зобов’язань та результатів їхньої діяльності.

У цьому навчальному році склалася кризова ситуація підчас поселення ПСС РДГУ „Студентським братством” студентів в гуртожитки університету:

- вищезгадана організація не забезпечила потреби соціально-незахищених студентів (сиріт, напівсиріт, інвалідів);

- підчас поселення ПСС РДГУ „Студентське братство” змушувало студентів вступати до їхньої організації пояснюючи це тим, що право поселення в гуртожиток мають в першу чергу члени їхньої організації;

- проводили незаконний збір профспілкових внесків.

Наведені факти є підтверджені заявами студентів.

Останньою краплею в чаші загального протесту стало те, що окремі члени ПСС РДГУ „Студентське братство” написали звернення до голови Рівненської обласної державної адміністрації п. Василя Червонія, організували наметове містечко на майдані Незалежності м. Рівне та під стінами Міністерства освіти і науки України в м. Києві. Вони висловили такі основні вимоги:

- відставка ректора РДГУ проф. Постоловського Р.М.;

- відставка голови приймальної комісії проф. Павелківа Р.В. (хоча він не займав дану посаду);

- забезпечення студентів РДГУ студентською їдальнею з доступними цінами (ціни в даному закладі харчування знижені на 50 %);

- забезпечення проведення прозорого конкурсу при переведенні з платної форми на державну.

Мотивуючи що дані вимоги виставило та підтримало все студентство РДГУ. Хоча ніхто не був повідомлений про зазначені акції. Студенти не брали участь в обговоренні даної проблеми, внаслідок цього був висловлений протест діям „Студентського братства”. Звертаємо увагу на те що значна частина питань які підняті в вимогах представників „Студентського братства” постійно знаходяться в полі зору ректорату, однак їх вирішення вимагає участі всіх органів державної влади.

Ми засуджуємо дії політичних сил які використовують окремих представників „Студентського братства” та змушують виступати від всього студентства РДГУ.

Просимо Вас не допустити відставки ректора, який в умовах економічної та соціальної нестабільності, створює необхідні умови для навчання студентів та роботи професорсько-викладацького складу університету.Директор Козоровський Л.О.

Центру „Студентська соціальна служба”Голова профбюро Богинський С.Б.

психолого-природничого факультетуГолова профбюро Муріна С.В.

фізико-технологічного факультету


07 жовтня 2005 року.
Bookmark and Share