Яценюк обіцяє легке життя з Європою до кінця року


Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк гарантує, що до кінця поточного року угоду про спрощений візовий режим між Україною і Євросоюзом буде не тільки підписано, але й набере чинності.

Про це міністр заявив, виступаючи з лекцією перед студентами Інституту міжнародних відносин у понеділок, повідомляє Ліга.

Яценюк висловив сподівання, що угоду про спрощений візовий режим буде підписано 18 червня.

Міністр відзначив, що для України дуже важливо, щоб процес інтеграції в ЄС не був на рівні бюрократії.

За його словами, інтеграція буде реальною тільки тоді, коли люди самі почнуть їздити в інші країни, щоб рухалися фінансові потоки, співробітничав бізнес та інше.

Раніше Яценюк заявляв, що візовий режим між Україною і ЄС буде спрощено, насамперед, для представників бізнесу, журналістів, спортсменів, діячів культури і науки, а також пенсіонерів.

Міністр також говорив, що мова йде, у першу чергу, про безкоштовні візи "для людей, що не зможуть за них заплатити".

Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк сподівається, що Україна стане членом Світової організації торгівлі до кінця цього року.

Про це міністр заявив під час виступу перед студентами і викладачами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім.Т.Шевченка, повідомляє УНІАН.

"Будемо сподіватися, що до кінця поточного року настане чудо – це майже буде як друге пришестя, коли Україна вступить до СОТ, оскільки на сьогодні 150 країн є членами СОТ, крім таких як Україна, Ірак, Іран, Афганістан, Таджикистан", - сказав міністр.

Яценюк нагадав, що процес вступу України до СОТ триває уже 14 років. "Це вже парадокс, посміховисько. За цей період часу я вже встиг завершити свій навчальний курс і два чи три рази стати міністром", - додав він.

Він зазначив, що на сьогодні Україна завершила переговори з укладення протоколів про доступ до ринку товарів та послуг з усіма країнами – членами СОТ, окрім Киргизії.

За словами Яценюка, перешкодою вступу України до СОТ є проблеми у прийнятті деяких законів, і ця проблема на сьогодні пов'язана "з політичною турбулентністю" в Україні.

Серед основних причин, які негативно впливали на процес вступу України до СОТ, Яценюк назвав відсутність політичної волі, відсутність елементарних економічних знань і розуміння, що таке СОТ, внутрішньополітичний розбрат.


Водночас міністр висловив упевненість, що політична криза в Україні не має негативного впливу на переговори з Європейським Союзом про нову розширену угоду.

Яценюк підкреслив, що для України важливим є те, як швидко Україна вирішить політичну кризу, повідомляють Українські новини.

"У короткостроковій перспективі я не бачу ніяких негативних наслідків такої тимчасової турбулентності української політики", - сказав міністр.

При цьому він відзначив, що якщо політична ситуація в Україні не буде вирішена найближчим часом, то в довгостроковій перспективі це може мати негативний вплив на переговори з ЄС.

Як відомо, Міжнародне рейтингове агентство Fitch називає мінімальним вплив поточної політичної кризи в Україні на рейтинг країни.
Bookmark and Share