«Школа лідера – крок у майбутнє»


З метою виховання у школярів активної громадянської позиції, бережного відношення до свого міста, школи, залучення дітей до аналізу і пошуку механізмів вирішення актуальних проблем міської громади, школи через розробку та реалізацію соціально значимих проектів 20 квітня в великому залі міської ради відбувся перший у місті фестиваль учнівських проектів «Школа лідера – крок у майбутнє»
Орієнтири на залучення молоді до процесів прийняття рішень вже досить тривалий час домінують у молодіжній політиці сучасного українського суспільства. Сьогодні вони встановлюються у різних сферах життєдіяльності нашого міста.
Фестивалю передував ряд підготовчих заходів
• Двохденний семінар «Школи лідера» ініційований інформаційно-методичним центром за підтримки Української асоціації досліджень європейської спільноти, Польської асоціації європейських досліджень Рівненського інституту слов’янознавства;
• Зустріч з міським головою в рамках підготовки проектів «Я – міський голова» та «Новоград-Волинський – європейське місто»;
• Двохденна ділова гра «Стратегії розвитку міста Новограда-Волинського» в якій брала участь і перемогла робоча група «Молодь», яку представляли старшокласники шкіл міста.
Єдину можливість встигати за калейдоскопом змін у світі дає молоді справжня творча адаптація до умов життя. Однією з оптимальних форм роботи є проектна діяльність. Проектування завжди направлене на створення об'єктивно і суб'єктивно нового цінного продукту, який потім втілюється в реальне життя.
Головним девізом проектної діяльності школяра є: «Все, що я пізнаю, я знаю для чого це мені треба і де я можу ці знання застосовувати».
Розпочала фестиваль начальник управління освіти та науки Ольга Володимирівна Ільяхова, яка привітала учасників фестивалю і побажала успіху в реалізації задуманого.
Почесними гостями та головними експертами учнівських проектів були: Микола Петрович Боровець, міський голова, Валентина Степанівна Титаневич, заступник міського голови, Ольга Володимирівна Ільяхова, начальник управляння освіти та науки, Тетяна Володимирівна Ващук, заступник начальника управляння освіти і науки, Світлана Василівна Чачина, керівник інформаційного відділу, Михайло Григорович Макарчик, виконуючий обов’язки керівника відділу міськвиконкому, Павло Казимирович Ліневич, завідувач ІМЦ, Світлана Валентинівна Філанчук, заступник завідуючого ІМЦ.
На фестивалі було представлено 21 учнівський проект та 7 творчих робіт студентів економіко-гуманітарного коледжу.
Згідно положення про фестиваль, кожному учаснику було вручено посвідчення учасника міського фестивалю «Школа лідерів – крок у майбутнє».
Протягом двох годин учні презентували свої роботи в таких напрямках: «Моя школа – школа майбутнього», «Новоград-Волинський – європейське місто», «Мій проект життєвого успіху». Крім друкованих проектів, учні підготували схеми, таблиці, плакати, мультимедійні презентації, макети, збірки творів та інше.
Після невеликої перерви голова журі, Микола Петрович Боровець, оголосив переможців та нагородив учасників фестивалю грошовими преміями та заохочувальними призами.
Переможцем міського фестивалю став проект учня загальноосвітньої школи №3 Короленка Сергія «Від Лесиного джерела до Лесиних джерел». Друге та третє місце розділили проекти загальноосвітньої школи №7 «Парк «Лісова феєрія» та «Дитячий ігровий майданчик на шкільному подвір’ї». Деякі проекти, що мають практичне спрямування, будуть реалізовані за фінансовою підтримкою міської влади. Журі фестивалю відмітило наймолодших учасників – учнів 3-го класу загальноосвітньої школи №2 за проект «Рідному Звягелю», де учні помістили творчі роботи присвячені рідному місту.
Фестиваль став першим кроком на шляху вирішення ряду важливих завдань, серед яких залучення школярів до процесу проектування реального розвитку міста Новограда-Волинського, навчального закладу та власного життя.


Bookmark and Share