ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ


Проблемами екологічного виховання школа почала займатися в 2006-2007 навчальному році, проблемною темою педагогічного колективу попередніх років було родинне виховання. Перехід від однієї до іншої проблемної теми і було показано на міському семінарі.
Учні 9-го класу разом з класним керівником Наумовою Наталією Миколаївною підготували прес-конференцію «Охорона природи – справа кожного». На прес-конференції розглядалися проблеми парникового ефекту, прісної води, родючості землі, впливу атмосферних факторів на живі організми, охорона флори та фауни. Учні виступали в ролі кліматолога, дитячого лікаря, кореспондентів різних газет та журналів («Юний натураліст», «Довкілля і здоров’я», «Земля і люди»), гідрометереолога, гідролога, академіка академії наук, декана факультету та ін. Перед учнями виступила дільничний дитячий лікар мікрорайону «Дружба» Гермененко Лариса Миколаївна, яка підняла найгостріші проблеми мікрорайону, де знаходиться школа: дитяча захворюваність, проблеми чистої води. Лариса Миколаївна назвала страшні цифри показників питної води в мікрорайоні, де при нормі 45 одиниць забруднення досягає 76 – 120 одиниць. Брав участь у прес-конференції і Василь Миколайович Матвійчик, депутат міської ради, який очолює постійну комісію з питань «Житлово-комунального господарства та екології». Міську раду турбують злободенні проблеми міста – це проблеми чистої води, сміттєзвалищ та автомобілів.
На родинне свято «Тепло сімейного вогнища», крім гостей, були запрошені батьки учнів 8-го класу. Класний керівник, Остаповець Тетяна Василівна, разом зі своїми вихованцями, святково прикрасили клас, підготували виставку родинної творчості, де учні та їх батьки представили свої поробки. Разом з батьками діти розповідали про родинні дерева, традиції та звичаї своєї сім’ї. В невимушеній та відвертій розмові батьки та діти ділилися спогадами, враженнями, думками. Свято прикрасили пісні у виконанні учнів класу та Коржицької Світлани Миколаївни, мами одного з учнів. Як ведеться в українській родині, гостей пригостили запашним та смачним короваєм.
Підводячи підсумки, класні керівники шкіл міста відмітили ґрунтовну підготовку організаторів семінару та висловили щиру вдячність за його проведення.


Bookmark and Share