«Свято Весни» львівських пластунів - «Долина вишиваних казок»


З часу відновлення Пласту на рідних землях, львівські пластуни збираютсья на традиційні Свята Весни, цього року це свято станицею Львів святкується 15 рік поспіль. Цьогорічне свято проходитиме з 20 по 22 травня 2005 року на Пластовій землі поблизу села Поляни Жовківського району Львівської області. Організатором акції є Станиця Львів Пласту Національної скаутської організації України.

Кожного року програма свята та його легенда набувають різноманітного історичного та мистецького забарвлення. І цього року пластуни не змінили своїм традиціям. Цьогорічне святкування має забарвлення в стилі українського казкового світу. Кожного року програма доповнюється новими різновидами змагань та конкурсів по результатам яких оцінюється найкраща юнацька пластова частина – курінь. Участь в конкурсах та змагах беруть пластові частини - курені юнаків та юначок. Всього в святкуванні приймуть участь близько 30-ти команд загальною кількістю – 600 пластунів.

Згідно з легендою свята всі конкурси та змагання мають казкові назви.

Копанка(Футбол)- «Коти-горошком»
Куховарення - «По бороді текло, в рот не попало»
Табірництво - «Рубайся деревце, криве й пряме»
Піонірство та безпека будівництва з дерева в польових умова - «Як чорти і стрілець млин будували»
Конкурс міні-піонірки «NFS2005- долина тисячі каньонів»
Лисячий біг - «Я від баби утік, я від діда утік»
Змаг з впоряду - «Як цап хизувався перед баранами»
Мистецький змаг - «Чарівна сопілка»
Мистецький змаг - «Цвіт папороті і дідько»
Волейбол - «Як зайці стали куцехвостими»
Інтелектуальний змаг - «Чому в морі вода солона?»
Перша Медична Допомога - «Молодильна вода»
Сигналізація - «Помахай курочці Рябій»
Смуга перешкод - «Як Іван водив панів на тамтой світ»
Фрізбі - «Свинка – Парасинка і попова льоха»
Тілорозпис - «Писана Торба»
Рукоборство - «Як козаки небо підпирал».

«Свято Весни» має також практичне значення для пластуна, оскільки є приготуванням до таборового літа. Всі теоретичні та практичні знання котрі юнаки та юначок здобули під час зимових пластових занять будуть закріплені на цьому весняному зборі. Знання з облаштування табору, безпеки під час таборування та мандрівок, медичні знання, картографія, орієнтування на місцевості за допомогою компаса, зірок, місяця та сонця, куховарення в таборових умовах - всі ці та багато інших знань пластуни будуть удосконалювати, використовуючи різноманітні ігри та конкурси. Фізичне гартування буде відбуватися за допомогою спортивних змагань між командами учасників «Свята Весни».

Автор : Пласт, Національна скаутська організація України, станиця Львів для www.civicua.org

Bookmark and Share