Як міська влада Дніпропетровська реагує на громадські ініціативи?Дніпропетровськ має багато досягнень. Але, на жаль, як і кожне місто має свої проблеми. Однією із найактуальніших і довготривалих є засміченість вулиць, прибудинкових територій, паркових зон побутовими відходами. Тема сміття в Дніпропетровську активно піднімається засобами масової інформації починаючи з 2000-2001рр. Крім того, мер Дніпропетровська Іван Куліченко також занепокоєний масштабами й стагнацією цієї проблеми, про що говорить на сесіях міської ради. Проте, чомусь сміття у Дніпропетровську стає все більшою прикрасою міста. Влада звинувачує мешканців у небажанні платити за вивезення сміття, а громада звинувачує владу у небажанні виконувати свої обов’язки. Отже, щоб підтримати ініціативи міського голови, щоб розібратись чому так відбувається й для допомоги у бодай частковому розв’язанні даного питання Дніпропетровська молодіжна громадська організація "Фундація регіональних ініціатив" створила сайт підтримки міської ради Дніпропетровська (www.gorsovet.dp.ua). На сайті створене опитування для з'ясування в чому ж полягає "Проблема засміченості Дніпропетровська". 66,2% з опитуваних відповіли, що проблема полягає у байдужості влади, а 33,8% голосів стверджують, що засміченість є проявом низької культури мешканців міста. Також на сайті проводився конкурс "Велике сміття великого міста" на найкраще фото найкращого смітника Дніпропетровська з метою:
- показати, що ми створили і що наше місто потребує інакшого, переосмисленого – благородного – ставлення з боку мешканців;
- вплинути на активізацію у вирішенні проблеми засміченості як городян, так і місцевої влади;
- знайти людей небайдужих до життя міста.

25.04.2007р. до представника ДМГО "Фундація регіональних ініціатив" звернувся начальник управління апарату міської ради Юрій Володимирович Чекубаш. Висловив своє негативне ставлення з приводу створення, наповнення й назви сайту. Заявив, що організація не мала права брати назву gorsovet, більш того розміщати фотографії з горами сміття, щоб про проблему засміченості міста Дніпропетровська знав весь світ і що вони, тобто міська рада, мають повне право подати позов до суду з приводу розміщення інформації про міського голову, склад депутатів тощо без посилань на їхній сайт.

ДМГО "Фундація регіональних ініціатив" щиро рада, що в міській раді є справді патріоти міста, які піклуються про захист честі й гідності міста й місцевого самоврядування. Ми спробуємо врахувати всі Ваші поради, щоб, не дай Боже, не образити органи місцевої влади. Проте, мусимо зазначити, що згідно зі статтею 36 Конституції України, із Законом України "Про об'єднання громадян", зі статтею 23 розділу ІІІ Статуту громади міста Дніпропетровська, місцеві осередки громадських організацій відповідно до законодавства сприяють залученню членів територіальної громади до обговорення важливих питань соціально-економічного та культурного розвитку міста.. Обговорення проблеми засміченості міста через проведення конкурсу письмових робіт, конкурсу фотографій, показ городянам і владі того, що ми усі разом створили, є важливим питанням у соціально-культурному розвитку міста, яке необхідно не приховувати, а ВИРІШУВАТИ.
Стосовно інформації про розміщення відомостей про органи влади. Дана інформація є відкритою, доступною всій громаді. Розміщуємо лише достовірні дані. На офіційний статус наш сайт не претендує.
Стосовно назви. Gorsovet – не є запатентованою назвою, не є брендом, не є авторським винаходом, більш того не відображає ніяких офіційних назв і скорочень державною мовою. Тому, згідно із Законом України "Про авторське право" ми не порушуємо жодних статей.
Шановні представники місцевої влади! Мета нашої діяльності є розвиток громадянського суспільства. Ми щиро будемо раді, коли від погроз, дорікань та звинувачень наша взаємодія перейде до співпраці!
Bookmark and Share