Дмитро Табачник: "Маємо усвідомлювати, що за кожним злочином, вчиненим неповнолітніми, ми повинні відчувати людське горе, адже в кінцевому рахунку на терези поставлена довіра суспільства до влади"


В засіданні взяли участь Міністр внутрішніх справ Василь Цушко, Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Віктор Корж, Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко, заступник Генерального прокурора Тетяна Корнякова, секретар Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Микола Садовий, керівники регіональних органів виконавчої влади, представники Всеукраїнської асоціації батьківської громадськості, інші представники громадських організацій.

“Тема профілактики злочинності і проявів насилля серед учнівської молоді вельми актуальна, вона потребує підвищеної уваги як з боку Уряду, так і суспільства в цілому, адже йдеться про підростаюче покоління, про майбутнє нашої держави”, - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Зокрема він зазначив, що сьогодні бідою загальнонаціонального масштабу є дитяча безпритульність і бездоглядність, яка набула останнім часом особливо масового характеру.

Не обминув увагою Дмитро Табачник і проблему насильства в школі та сім’ї: “Зрозуміло, що це явище існувало завжди, але воно не мало такої масовості і жорстокості, особливо коли це підкріплено так званими фоновими проявами, а саме - пияцтвом, токсикоманією, дитячою проституцією”.

“Маємо зробити все від нас залежне, аби викорінити ці ганебні явища у себе в державі”, - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

У цьому контексті Дмитро Табачник висловився щодо необхідності розробки на державному рівні Національної програми “Майбутнє покоління”, яка б включала в себе весь спектр профілактичних та просвітницьких заходів із запобігання злочинності та проявів насилля серед молоді.

Зокрема Віце-прем’єр-міністр України Д.В.Табачник відзначив, що першим кроком у цьому напрямку може стати об’єднання Державної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки та Державної програми підтримки сім’ї на період до 2010 року, адже ці два документи покликані вирішувати одну спільну проблему – проблему профілактики злочинності серед неповнолітніх, насилля серед учнівської молоді.

У зв’язку з цим, Дмитро Табачник запропонував розглянути можливість при формуванні проекту Державного бюджету України на 2008 рік врахувати єдиний та рівний підхід щодо фінансового забезпечення на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від форми їх влаштування (інтернатний заклад, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, опіка тощо).

Крім цього, Віце-прем’єр підтримав ініціативу Міністра внутрішніх справ щодо доцільності утворення при територіальних підрозділах МВС інституту “спеціального дільничного”, який б опікувався профілактикою злочинності та проявів насильства серед студентства та старшої учнівської молоді.

Немаловажною, на переконання Дмитра Табачника, є проблема перенасичення медіапростору пропагуванням культу насильства, жорстокості, порнографії. Саме з метою подолання цього явища, Урядом опрацьовується питання внесення відповідних змін до чинного законодавства, які б обмежили доступ дітей до продукції аморального характеру або такої, що містить елементи насильства і жорстокості.

У цьому зв’язку, Віце-прем’єр-міністр висловив сподівання, що вже в травні-червні цього року відновить свою роботу Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі, яка покликана здійснювати належний контроль за дотриманням законодавства в цій сфері.

Наприкінці засідання Дмитро Табачник висловив сподівання, що започаткована спільна колегія стане дійсно дієвим поштовхом до вирішення проблем профілактики злочинності серед неповнолітніх та проявам насильства в сім’ї.

Після засідання колегій міністерств учасники дали спільну прес-конференцію для представників ЗМІ.Bookmark and Share