Тулуб хоче окремі норми у законодавстві, щодо навчання молодих робітників на шахтах


Сьогодні Міністр вугільної промисловості України Сергій Тулуб відвідав Донецьку область і провів нараду із заступником голови обласної державної адміністрації Олександром Хохотвою, начальником управління вугільної промисловості облдержадміністрації Анатолієм Вовченком, керівниками вугільних підприємств регіону.

На нараді йшлося про підсумки роботи вугільної галузі за 4 місяці 2007 року та показники, з якими вугільна промисловість має вийти на перше півріччя. У підсумках роботи за 4 місяці, за словами Сергія Тулуба «є як позитивні так і негативні моменти». В цілому, за словами Міністра, підсумки показали, що «збільшилися обсяги фінансування капітального будівництва, тобто триває розвиток вугільної галузі». Також присутні обговорили, як вирішуватиметься питання переходу на підвищену заробітну плату шахтарям.

Крім цього, Сергій Тулуб повідомив, що «вчора на засіданні Кабінету Міністрів одноголосно прийняли Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Зараз він оформлюється і вже сьогодні має попасти до Верховної Ради. Ми дуже сподіваємося на цей закон. Він перш за все показує відношення до тих, хто видобуває вугілля, тобто шахтарів».

Законом передбачається, що заробітна плата буде вища на 30 відсотків, ніж встановлено законом, оподаткування шахтарів складатиме 10 відсотків. Протягом півроку буде опрацьована вся законодавча база з питань пенсійного забезпечення шахтарів і буде відокремлена до окремого законопроекту. Законом передбачено і багато питань пов’язаних з будівництвом і придбанням житла, навчанням молодих робітників, а також дітей шахтарів.

Реальними джерелами фінансування цього закону Сергій Тулуб називає державний бюджет. Цей закон «має вступити в силу з 1 січня 2008 року. Тому в бюджетній резолюції і у проекті бюджету на наступний рік ці кошти будуть закладені. Ці кошти передбачені у повному обсязі. У зв’язку з цим бюджет вугільної галузі має збільшитися на 1,5 мільярда гривень», - повідомив Міністр вугільної промисловості України. За словами Сергія Тулуба, перше завдання закону – аби людина, яка працює в шахті і видобуває вугілля, почувала себе у суспільстві впевнено і до неї ставилися з повагою. А цей закон має підвищити цю повагу і це відношення до людини праці. Необхідно створити економічно привабливі умови для молодих людей, які працюватимуть в шахтах України».

Під час перебування на Донеччині, Сергій Тулуб за дорученням Прем’єр-міністра України ознайомиться з тим, як регіон готується до святкування 62-ї річниці Великої Перемоги.

Bookmark and Share