Муніципальні гранти – для найкращих проектів громадських організацій


14 травня 2004 року в рамках реалізації проекту «Підтримка соціально важливих для міста Чернівців громадських ініціатив та створення прозорих і ефективних умов використання бюджетних коштів через залучення організацій громадянського суспільства» відбувся перший тренінг на тему "Як отримати муніципальний грант у місті Чернівці?" для представників громадських організацій нашого міста. Проект здійснюється товариством "Український Народний Дім в Чернівцях" завдяки підтримці програми «Зміцнення організацій громадянського суспільства в Україні» Мережі Громадянської Дії в Україні (UCAN) за угодою про співробітництво з Агентством США з міжнародного розвитку (АМР США).
Тренінг проходив в формі мультимедійнї презентації, під час якої більше двадцяти активістів громадського сектору здобули ґрунтовні знання про умови отримання муніципального гранту в місті Чернівці та про мистецтво написання проектів. Кожен учасник тренінгу, крім звичайних роздаткових матеріалів, отримав нещодавно видану Народним Домом брошуру, яка містить повний комплект прийнятих Чернівецькою міською радою нормативних документів стосовно міського конкурсу соціальних проектів неприбуткових організацій та методичні матеріали для допомоги тим, хто хоче написати проект.
Хоча більшість учасників тренінгу складала молодь, однак результатом практичної роботи в групах стало написання двох міні-проектів на тему молодіжної політики та соціальної адаптації безробітних, які, після деякого доопрацювання, мають всі шанси отримати муніципальний грант для своєї реалізації. вимоги, які містяться в положенні про міський конкурс соціальних проектів неприбуткових організацій. Тренінг в Народному Домі засвідчив: кожна громадська організація має шанс виграти конкурс та отримати від міської ради грант на його реалізацію, якщо чітко оцінить потреби територіальної громади, найважливішу проблему, яка хвилює її членів, визначить мету та завдання проекту та складе реалістичний план проекту, а також його бюджет. Єдине, чого може забракнути деяким громадським організаціям – це бажання засвоїти ази проектного менеджменту та вміння вести свою діяльність на рівні європейських стандартів.
Найближчим часом Чернівецька міська рада визначить пріоритетні напрямки конкурсу соціальних проектів неприбуткових організацій на 2005 рік та оголосить конкурс, загальний бюджет якого складе в цьому році 60000 грн. Тож запрошуємо представників громадських організацій до участі в чергових тренінгах "Як отримати муніципальний грант у місті Чернівці?", які відбудуться в Українському Народному Домі 18 та 21 травня (початок роботи о 9 годині).

Bookmark and Share